Korrekciós nyomás érződött a tegnapi ázsiai árfolyamokon – mondta egy bróker a tokiói zárást követően. A Nikkei 225 index 1,37 százalékot emelkedett, pedig minden jel arra mutatott, hogy gyengüléssel zár a japán tőzsde. A Goldman Sachs elemzésében megjegyzi, hogy a tavalyi év során a részvények értéke némely esetben több mint 50 százalékot zuhant. Talán erre a bejelentésre reagált a piac az erős vételi hullámmal. Szakemberek már hónapok óta azt szajkózzák, hogy a japán részvények árfolyama túlzottan alacsony, ezen a szinten vételre ajánlott, ezt spékelték még meg a szakértők azokkal az információkkal, amelyek arról szóltak, hogy a kormányzat, hajlandó kisegíteni a bajba jutott bankszektort.
A tokiói piac emelkedésével ellentétes mozgást jeleztek tegnap az európai tőkepiaci indikátorok. A rossz német Ifo index, valamint az a hír, hogy az Európai Központi Bank (EKB) valószínűleg továbbra sem avatkozik be a kamatszintekbe, némi csalódottságot okozott a befektetők körében. Ernst Welteke, a német Bundesbank elnöke gyakorlatilag kizárta, hogy az EKB a jövő héten Rómában tartandó tanácskozásán folytatná a kamatcsökkentést. A napközben dráguló, majd a New York-i nyitáskor már csökkenő DAX és FTSE az amerikai katonai akciók sorozatos bukására reagált. Az USA tartósiparcikk-rendelésének állománya februárban 1,2 százalékkal gyengült, ami azt jelenti, hogy bizonytalanság miatt az amerikai gazdaság szereplői tartózkodnak a beruházásoktól.
Budapesten a nyitást követő első órában komoly drágulást, majd tartós gyengülést lehetett tapasztalni. A BUX 7608 pontig emelkedett, majd délután 7497 pontig esett vissza; záráskor az index 7570 ponton akadt meg, ami 62,95 pontos növekedésnek felelt meg. A forgalom 3,173 pontra zuhant, ebből a legnagyobb részt a 790 forintig dráguló Matáv-, valamint a szintén erősödő OTP-papírokra kötötték. A nap vesztese a Pannonplast lett tíz- forintos gyengülésével. A kárpótlási jegyek ára alacsony forgalom mellett változatlan maradt.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása