Már a tőzsdék nyitásakor látszott, hogy a befektetők nem foglalkoznak a háborúval. Sokan úgy gondolták, hogy gyors lefolyású lesz a katonai beavatkozás, így nincs mitől tartaniuk. Az elemzők többsége pozitív hatást várt, míg mások ezzel ellentétben gyengüléstől tartottak. A legnagyobb kilengést a japán tőzsdén lehetett észrevenni, a Nikkei napközben 3 százalékkal erősödött, de zárásra korrigált. A nemzetközi eseményekkel párhuzamosan a magyar piacon sem lehetett komolyabb elmozdulást észrevenni, a forgalom alacsony volt, a BUX csupán a csökkenéssel nyitó amerikai piacok hatására gyengült. New Yorkban a kereskedés elején a mérsékelt csökkenést zuhanás váltotta fel.
Csillag István gazdasági miniszter azt nyilatkozta: „ha a háború rövid lefolyású, kevés emberéletet követel, és az olajmezőkben csak csekély kár keletkezik, akkor az olajárak valószínűleg a jelenlegi szinten maradnak, a háború befejezése után pedig csökkennek, ami pozitív hatással lehet a magyar gazdaságra.”
A Magyar Nemzeti Bank folyamatosan őrködik a hazai pénzforgalom, a pénzellátás és a bankrendszer működésének zavartalansága felett. A jegybank folyamatosan figyeli a devizapiac mozgását, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a forint árfolyamának stabilitását biztosítsa – közölte Missura Gábor, az MNB szóvivője.
Nemzetközi elemzők úgy nyilatkoztak, hogy a korábbi hetekben a tőzsdei részvények alulértékeltté váltak, a Szaddám Huszeinnek adott 48 órás amerikai ultimátum viszont megszüntette a bizonytalanságot, így alakulhattak ki a napokban elért emelkedések. Az elemzők szerint a rövid háború csupán álom, nem érdemes azzal hitegetniük magukat a befektetőknek, hogy néhány napon belül komoly előrelépést érnek el az amerikai csapatok. Amennyiben viszont hosszabbra nyúlik a katonai beavatkozás, akkor már komolyabb makrogazdasági hatásokkal, zuhanó árfolyamokkal, dráguló nyersanyagárakkal kell majd számolni.
Fóti feleséggyilkosság: itt vannak a brutális részletek - videó