Mind bel-, mind külpolitikailag kényes helyzetbe kerülhet a német kormány, ha Törökország aktívan beavatkozik az Irak elleni háborúba. Ankara ilyen lépése megváltoztatná azt a kiindulási pontot, amely a Bundeswehr szerepvállalását megindokolja az AWACS felderítőgépeken teljesített szolgálat során. A NATO kérésének eleget téve a német radarspecialisták bevetése arra a meggyőződésre épül, hogy a török légteret biztosítva defenzív feladatot látnak el.
Ha a török hadsereg valóban átlépi az iraki határt, és előrenyomul a kurdok ellenőrzése alatt álló északi országrészbe, akkor Berlin hajlik arra, hogy visszarendelje a rendelkezésre bocsátott négy gépet és annak húszfős szakértői csoportját. „Ebben az új helyzetben Törökország háborús nemzetnek minősülne, így visszarendelnénk az AWACS gépeket és az azokon szolgálatot teljesítő katonákat” – hangoztatta Joschka Fischer külügyminiszter. Az ellenzék szerint ez a lépés súlyos következményekkel járna a különben is fagypontra sülylyedt amerikai–német viszonyra
és a NATO további jövőjére. „A katonák önkényes hazarendelése egy, a szövetségen belüli bevetésből nem maradna a NATO-t érintő károk nélkül” – mondta Friedbert Pflügler, a CDU/CSU-frakció külpolitikai szóvivője. A liberálisok a szövetségi alkotmánybírósághoz fordultak, hogy kikényszerítsék a Bundestag megszavaztatását a kényes ügyben.

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét