Ősszalamandrák

2003. 03. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szalamandrák legkorábbi példányaira bukkantak Kínában, néhányuk több mint 165 millió éve fekszik kőágyában – adta hírül a BBC. A páratlan lelet több ezer állatból áll, s ráadásul valamennyit jól konzerválta a vulkáni hamu. Találtak olyan kétéltűt, amelynek a szeme és csipkézett farka is épségben maradt, sőt gyomrának tartalmát is megvizsgálhatták. Ez azt mutatta, hogy az állat a pusztulása előtt rákokat lakmározott. Még meglepőbb, hogy találtak lárvákat, fiatal és felnőtt állatokat is, a hajdani szalamandrák egész életciklusa feltárult az ásatások nyomán.
A felfedezés chicagói és pekingi egyetemi kutatók közös munkájának köszönhető. A rendkívüli leletegyüttes megtalálása előtt a tudományos világ nem ismert 65 millió évesnél idősebb fosszilis szalamandraleletet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.