Röviden

Felszámoló a DAM-nál Ma kezdődnek meg az egyeztető tárgyalások a csődbe jutott DAM Steel Rt. olasz tulajdonosa, a Cogne-csoport képviselői és a kijelölt felszámoló, a Mátraholding Rt. képviselői között. Mint Kovács János, a felszámoló Mátraholding vezérigazgatója elmondta: reményeik szerint a mai egyeztetést követően felgyorsulhatnak a cég további sorsával kapcsolatos lépések. Ezt segítheti elő az is, hogy holnap a helyi szakszervezet képviselőivel kezdik meg a tárgyalásokat. (M. Gy.) Tiltakozó fővárosi képviselők A fővárosi képviselők tiltakoztak amiatt, hogy a városházára csak táska- és ruházat-ellenőrzés után léphetnek be péntek óta. A Fővárosi Közgyűlés jogi bizottságában egyhangú szavazással szólították föl Demszky Gábor főpolgármestert a rendszer módosítására. Az MTI-nek nyilatkozó képviselők emlékeztettek rá, az Országgyűlés épületeiben sem teheti meg a végrehajtó hatalom azt, hogy átvizsgáltassa a képviselők táskáját, ruháját. (MTI) MTV-s kurátorok az elnöki posztról Nem kívánja visszavonni január végén közzétett elnöki pályázatát a Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége. Nem zárható ki, újabb körben tesznek kísérletet arra, hogy jelöltet állítsanak a közmédium vezetői posztjára – tette hozzá. Az elnökség tagjai múlt csütörtökön már foglalkoztak az üggyel: akkor döntöttek úgy, hogy mára halasztják a döntést az ügyben. (MTI) Három MDF-delegált az EP-be Balsai Istvánt, Ékes Józsefet és Kelemen Andrást delegálja megfigyelőként az Európai Parlamentbe (EP) az MDF képviselőcsoportja – tudatta Herényi Károly a tegnapi frakcióülés után. Elmondta azt is, hogy az MDF-es képviselők az Európai Néppárt soraiba kívánnak tartozni. A frakciók 12 kormánypárti és 12 ellenzéki képviselőt küldenek megfigyelőként az EP-be. (MTI) Partneri támogatás uniós programhoz Az Országos Érdekegyeztető Tanács munkavállalói és munkaadói oldala egyetértett a Nemzeti fejlesztési terv legutóbbi, az EU-hoz március végéig benyújtandó változatával. A szociális partnerek közös állásfoglalásukban leszögezik: a kormány a partnerség elve szerint készítette elő a tervet. (B. Á.) Kettős igen Szlovénia integrációjára A szlovén lakosság túlnyomó többsége támogatta, hogy az ország 2004-ben csatlakozzék az Európai Unióhoz és a NATO-hoz. A NATO-csatlakozásra a szavazók 66,02 százaléka mondott igent, míg az európai uniós tagság elsöprő, 89,61 százalékos támogatottságot kapott. A NATO ellen szavazók aránya 33,98, míg az EU-tagságot elvetők tábora mindössze 10,39 százalékos volt. A választási részvétel megközelítette a 60 százalékot.

MTI
2003. 03. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.