Felfüggesztette a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) az oktatási tárca Sulinet-programmal kapcsolatos pályázatának eredményhirdetését. Az előző megállapodás március 1-jén, szombaton járt le, Magyar Bálint ezért meghosszabbította azt. Az oktatási miniszter ezt azzal indokolta: „a tárca nem vállalhatta, hogy 800 ezer diák és 80 ezer pedagógus internetszolgáltatás nélkül maradjon. A szerződés addig marad hatályban, amíg a KDB által hozott döntés lehetővé teszi, hogy az OM megállapodást kössön a nyertes ajánlattevővel. Ha a bizottság határozata ezt nem teszi lehetővé, a tárca által áprilisban kiírandó közbeszerzési eljárás eredményes lezárásáig terjed a módosított szerződés hatálya.”
A Fidesz már az elmúlt héten jelezte: a bizottság által leállított pályázat megsértette a közbeszerzési törvényt, s nem biztosította az ajánlattevők esélyegyenlőségét. Az ellenzéki párt a miniszter szándékára reagálva már a döntés előtt közleményben jelezte: a közbeszerzési törvény ugyan lehetővé teszi a már megkötött szerződés módosítását, azonban a megrendelő hanyagsága, feledékenysége nem tekinthető alapos indoknak a jogszabály áthágására. A törvény ugyanis több esetben kimondja: a különleges esetek „nem eredhetnek az ajánlatkérő mulasztásából”.
Megvan a Manchester United új vezetőedzője, egy korábbi játékos veszi át az irányítást















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!