Megvizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal a beadványt, de az eljárás végét egyelőre nem lehet tudni – mondta el Dicker Mariann vizsgálótanácsos.
Ismert, márciusban a svájci Ringier a B. V. Taborán keresztül a Népszabadság (NSZ) Rt.-ben többségi (67,7 százalékos) tulajdont szerzett, miután 49,9-es részvénycsomagjához 17,7 százalékos tulajdonrészt vett át a Bertelsmanntól. Az rt.-ben 26,6-os tulajdonrésszel kisebbségi tulajdonos a kilencvenes évek elején – az MSZP által – létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány, amelynek elnöke Földes György, a párt volt választmányi elnöke.
A tervek szerint a Ringier a közeljövőben zöldmezős beruházásként új nyomdát épít, ahol a kiadóhoz tartozó lapokat, a Népszabadságot, a Blikket, a Nemzeti Sportot és a Magyar Hírlapot nyomják.
Úgy tudjuk, hogy jelenleg is tartanak az egyeztetések a Magyar Hírlap jövőjével kapcsolatban: a Ringiernél többféle koncepció is napvilágot látott. A legutolsó forgatókönyv szerint mind formai, mind tartalmi átalakítás után a politikai napilapból úgynevezett gazdasági bulvárlapot kívánnak létrehozni. A másik elképzelés szerint viszont a Ringier megválna a Magyar Hírlaptól. A cég vezérigazgatóját, Papp Bélát, lapzártánkig nem értük utol.
*
E hónap végén átalakul a Népszabadság Budapest melléklete – tudatta Eötvös Pál, a politikai napilap elnök-főszerkesztője. A jelenleg hatoldalas melléklet helyett frissebb híreket és több kulturális információt közölnek plusz öt oldalon a lap fővárosi kiadásában.

Egy nyíregyházi énekesnő lett a Megasztár női hangja