A Nikkei beesése ellenére az európai piacok mérsékelt pesszimizmusról tettek tanúbizonyságot, a DAX és az FTSE az amerikai nyitásokat követve emelkedésbe fogott, de napközben a növekedés nem volt annyira határozott. A délelőtti viszszafogottságot részben az okozta, hogy az Európai Központi Bank (ECB) igazgatótanácsának tagja, Klaus Liebscher a kamatcsökkentés elhagyása mellett érvelt. Libscher szerint az euróövezet jó úton halad a mérsékelt gazdasági növekedés felé az idén, és a ECB pénzügypolitikája nem akadályozza a gazdasági fellendülést. A másik visszafogó erő az volt, hogy a német kormány 0,75 százalékra módosította idei évre szóló gazdasági kilátásait.
Az amerikai piacokon történt drágulásokat a Procter and Gamble negyedéves profitja, valamint az USA márciusi személyi jövedelmeinek és kiadásainak szintje egyformán 0,4 százalékkal bővült. A Wall Street hírei közé tartozott az is, hogy a McDonald’s 327,4 millió dolláros, részvényenként 26 centes nettó nyereséget ért el az első negyedévben.
A magyar piacon a közgyűlésekre és főként a Budapesti Értéktőzsde Részvénytársaság közgyűlésére figyeltek a befektetők. A piac csendes volt, a BUX nyitás után 8005 pontig ugrott, majd egész nap kereste azt a pályát, amin vagy felfelé vagy lefelé elindulhatott volna. Az iránytalanság a kereskedés teljes hosszában ráragadt a tőzsdére, így a nap végén csupán 19,04 pontos növekedéssel sikerült zárni. A forgalom meghaladta az ötmilliárd forintot, ami azt mutatta, hogy a BÉT-en a befektetők már készülnek a hosszú hétvégére. A nap nyertese a Pannonplast, a Phylaxia és a BorsodChem lett. A vezető részvények a Matáv (–10 forint) és a részvényenként 33 százalékos osztalékot fizető Richter (–210 forint) kivételével drágultak.
Ugyan megígérte, de Magyar Péter nem jelentett be semmit