Egy brit turista betegedett meg, aki azonban már felépült, és visszatért hazájába. Az ANSA olasz hírügynökség beszámolója szerint SARS-fertőzés gyanújával Firenzében is karanténba helyeztek egy Kínából nemrégiben hazatért négytagú családot, Milánóban pedig egy légiutas-kísérőt. Három új esetet jelentettek Indonéziából, és egyet Németországból is. Kanadában, ahol már négy halálos áldozata van a SARS-nak, hétfőn 31 új esetet regisztráltak.
A feltételezések szerint a SARS Kína déli részéről ered. A legtöbb, 806 megbetegedést Kínában észlelték, és itt haltak meg a legtöbben, eddig harmincnégyen. Kínát Hongkong követi, ahol 685 a fertőzöttek és 16 a halálos áldozatok száma. A SARS itt vészes ütemben terjed, csak tegnap 75 új megbetegedést regisztráltak. Mint kiderült, a betegek közül több mint kétszázan ugyanannak a háztömbnek a lakói. A hongkongi egészségügyi hatóságok kezdetben vesztegzár alá helyezték az egész háztömböt, de a BBC beszámolója szerint tegnap már világossá vált, hogy ez a stratégia rossz. A betegség ugyanis riasztó ütemben, emeletről emeletre terjedt a házakban, noha a különböző szinteken élő lakók semmiféle kapcsolatban nem álltak egymással. Ezért a hatóságok úgy döntöttek: elkülönítőtáborban helyezik el az esetleg fertőzött lakókat.
A BBC-nek nyilatkozó Hitoshi Oshitani, a WHO szakértője szerint immár nyilvánvaló, hogy nem a cseppfertőzés az egyetlen módja a vírus átadásának, amely ragályosabb lehet, mint az ebola. Ám egyelőre rejtély, milyen szisztémával terjed a vírus.
A WHO tájékoztatása szerint a SARS vírusát világszerte tizenegy laboratóriumban próbálják azonosítani. Amerikai kutatók szerint a közönséges influenzavírusok családjába tartozik; ugyanerre a következtetésre jutott a francia Pasteur Intézet is.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka