Háborús véghajrá

2003. 04. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bizonytalanság és reményvesztettség mozgatta a piacokat tegnap. A befektetők nem hiszik, hogy a világgazdaság vitorláiba friss szél érkezik – ez érződött a távol-keleti és az európai tőzsdéken. A Nikkei 225 index 73 pontot csökkenve zárt, így újból közel került ahhoz, hogy 8000 pont alá essen.
Rossz hangulatú kereskedés folyt az európai tőzsdéken is, a DAX és az FTSE kurzusa kisebb megugrás után újból visszaesett a negatív tartományba. A brit tőzsdén még a derűlátó új költségvetés sem tudott fellendülést okozni, pedig a pénzügyminiszter azt mondta, hogy 2004–2005-ben már 3,0-3,5 százalékos növekedésre lehet számítani.
A Budapesti Értéktőzsdén tegnap még tíz órakor nyitott a piac – várhatóan májustól már 9 órától lehet kereskedni –, az első perceket követve korrekcióval próbálkozott a BUX, de ez a próbálkozás a napközbeni növekedés ellenére sikertelen maradt. A délután érkező iraki hírek hatására végül a magyar tőzsdemutató záráskor 12 ponttal közelítette meg előző szintjét. A 7886 ponton bezáró BÉT-en vegyes ármozgást lehetett tapasztalni. A Mol ára drágult, míg a Matáv értéke változatlan maradt. Az OTP 10 forinttal, a Richter 50 forinttal gyengült. A Richter közzétette tavalyi évre vonatkozó konszolidált jelentését, melynek taglalásakor a társaság vezérigazgatója jelezte, hogy idén a leányvállalatoktól komolyabb eredménynövekedést nem várnak. Bogsch Erik hangoztatta, hogy mostantól regionális multiként kell kezelni a Richtert, ami a cég számukra is szemléletváltást kell, hogy jelentsen. A meghirdetett akvizíciós és zöldmezős beruházási startégia megvalósult, a Richter jelenleg nem tart számon újabb felvásárlási célpontot, viszont a meglévő leányvállalatoknál új programokat hirdet. A konszolidációs körbe bevont cégeknél várhatóan két-három év múlva fog meglátszódni az a munka, amit célként kitűzött és megvalósításában elkezdett a Richter.
A forint a bankközi devizapiacon záráskor 19 bázisponttal állt előző szintje felett, az overnight kamatok közel 20-30 bázisponttal emelkedtek – írta az MTI-ECO.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.