A rendőrség titkos információként kezeli, hogy hány rendőr őrzi az iraki háborúban érintett országok külképviseleteit és gazdasági érdekeltségeit – nyilatkozta Németh Lajos, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs igazgatóhelyettese. Annyit azonban elárult, hogy néhány külföldi kézben lévő bevásárlóközpontra és gyorsétteremre fokozottan vigyáznak, továbbá szemmel tartják a százhalombattai olajfinomítót, a paksi atomerőművet és a kormányhivatalokat is. Hozzátette: szorosan együttműködnek a titkosszolgálatokkal.
Hegedűs Péter, az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke ugyanakkor azt állította lapunknak: a hazánkban működő amerikai vállalatok (például a General Electrics, a Coca-Cola vagy az Alcoa) nem kértek, és nem is kaptak megerősített védelmet a magyar államtól, mivel erre nem láttak okot. Ennek ellenére elképzelhető – tette hozzá –, hogy a titkosszolgálatok vigyáznak az amerikai intézményekre.
Információink szerint a lengyel és a kínai nagykövetséget nem őrzik egyenruhás rendőrök, pedig az előbbi ország közvetlenül is érintett az iraki konfliktusban, hiszen kétszáz katonát küldött a térségbe. A kínai konzulátus elől pedig azt az őrbódét is elszállították, amelyből a posztos rendőr szemmel tarthatná az épületet. Az izraeli nagykövetséget már jó ideje két rendőr védi, a háború kitörése óta azonban rohamsisakot is kaptak. A brit nagykövetségre ketten, az amerikaira hárman-négyen, a spanyolra és az ausztrálra egy-egy ember vigyáz. Lapunk úgy tudja, hogy csak az iraki külképviseletről kijövőket igazoltatják, amit Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos a rendőrségről szóló törvényre hivatkozva aggályosnak tart. Fotónkon egy magát hajléktalan piknikezőnek álcázó nemzetbiztonsági szakember látható az iraki követség előtt. Az ügynök annál a rendőrnél tudakozódott munkatársának személyes adatai felől, aki őt korábban igazoltatta.
Holttestet találtak az M3-ason