Korrekciós nyomás volt érezhető tegnap a tőzsdéken. Tokióban 1,44 százalékkal esett viszsza a börzemutató, és az európai piacokon is árfolyamveszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetők. A japán tőzsdére gyengítőleg hatott a Nippon Electric Company (NEC) profitjóslata is. Csökkenéssel indult az európai tőzsdék kereskedése is tegnap reggel. Budapesten a nemzetközi hangulattal együtt mozgott a BUX is: a nyitáskori mérsékelt csökkenést követve a magyar tőzsdemutató 7865 pontig zuhant. A kereskedés legnagyobb részében a BUX emelkedni próbált, de kurzusát mindannyiszor a megjelenő eladói nyomás visszatolta a 7850-7860 pont körüli szintre. A kereskedés végén a BÉT indikátora 41,58 pontot gyengülve 7899,74 ponton zárt. A 4,77 milliárd forintos forgalom mellett a vezető részvények a Mol és az OTP kivételével gyengültek. Az olajipari cég részvényei 5400 forintra drágultak, míg a banki papírok ára változatlan marad.
A Matáv a trenddel együtt haladt és 19 forinttal lett olcsóbb, míg a Richter 105 forinttal került kevesebbe előző áránál. A Mol–Slovnaft ügylet tovább bonyolódik, mivel a Szlovák Tőkepiaci Felügyelet szerint a Mol 1200 koronás, legutolsó nyilvános felvásárlási ajánlata a Slovnaft kisebbségi részére ellenkezik a szlovák jogszabályokkal. A szlovák piacfelügyelet úgy véli, „a Mol köteles írásos ajánlatot tenni, de azt annak jóváhagyása előtt nem hozhatja nyilvánosságra.” A magyar olajipari cég a felügyeleti határozattal szemben fellebbezéssel fog élni.
A másik problémát a felvásárlási ár jelentette, mivel a spekulatív, bennfentes kereskedés miatt a valós felvásárlási ár 1380 korona lenne, de a Mol joggal nem veszi figyelembe azt a diszkontot, ami így keletkezett. A Slovnaft kisrészvényesei sem akarják elfogadni a Mol 1200 koronás ajánlatát és ezért rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezték.
A forint a tegnapi nap folyamán tovább erősödött, és délután már négyszázalékos drágulást mutatott.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása