Bizonytalanság és enyhe pesszimizmus – ezekkel a szavakkal lehetett jellemezni tegnap az ázsiai és az európai tőzsdei eseményeket. A befektetők részben a hosszú hétvége, részben a következő napokban napvilágra kerülő negyedéves adatok miatt ódzkodtak a parkettektől. Jó volt, és éppen ezért segített is a Nikkei 225 index fellendülésében a Toyota, és hasonlóan kedvező volt a PepsiCo gazdálkodási adata is. A japán piacon a Toyota vitte tegnap a prímet azzal, hogy a japán gazdaságtörténet eddigi legnagyobb méretű profitját realizálta a tavalyi üzleti évben – írta az MTI–Eco.
Hasonlóan a Toyotához, az optimizmust segítette a tőzsdéken a Nokia is: forgalma csökkent ugyan az első negyedévben, ezzel egyidejűleg azonban növekvő nyereségről adott számot. A Nokia egyúttal a profit warning lehetőségével is élt, és közölte, hogy a második negyedéves adatok valószínűleg az első három hónapnál rosszabbak lesznek.
Budapesten az enyhe nemzetközi árfolyam-emelkedések ellenére inkább az eladók uralták a piacot. A BUX 22 pontos csökkenéssel nyitott, és az első két órát napközben egyből korrekcióval töltötte, de a délután megjelenő eladók nyomása az indexet csökkenésre késztette. A délelőtti 7780 pontos napi maximumból végül a BUX-nak nem sikerült pozitívan kikecmeregnie, és végül 30 pontos gyengüléssel zárta az üzleti napot. A forgalom 5,5 milliárd forint lett, amelyből a legnagyobb részt a Molra és az OTP-re adott és teljesült megbízások tették ki. A Mol 0,3 százalékkal drágult, és a blue chipek közül az egyedüli volt, amelynek előjele pozitív lett. A Matáv kurzusa 11, a Richteré 100 forinttal gyengült. A nap meglepetését a BorsodChem okozta 100 forintos drágulásával, és hasonlóan kedvezően alakult az Antenna Hungária 50 forinttal emelkedő árfolyama is. A forint a sávjában az erős oldalon állt 11 százalékon, 9 bázisponttal előző kurzusa alatt.
Budapesti autós üldözés: Magyar Péter és Gyurcsány most közösen hazudott egy hatalmasat