Már nálunk is vannak filléres légicégek

Rövidesen a Budapest Ferihegy Nemzetközi Repülőtéren is megjelennek az olcsó tarifával közlekedő, úgynevezett fapados légitársaságok. A skandináv SAS egyik leányvállalata, a Snowflake április 12-től közlekedik a Budapest–Stockholm útvonalon, a német Germanwings pedig május harmadik hetében indítja új járatát Budapest és Köln között.

Putsay Gábor
2003. 04. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fapadosokkal együtt eddig ismeretlen tarifák jelennek meg a hazai légiközlekedésben, a jelen levő cégek akciós árainak negyedéért is repülőjegyhez lehet jutni: a Germanwings Kölnig a legolcsóbb jegyet 19,90 euróért – egy euró 246 forint – kínálja, az átlagos tarifa pedig hatvan-hetven euró lesz, a Snowflake tizennégyezer forintért szállít utast a svéd fővárosba.
Piaci elemzők szerint jelentős forgalombővülésre lehet számítani hazánkban, ugyanis jóval szélesebb ügyfélkör számára válik elérhetővé a repülés, illetve a külföldi utazás, mint eddig. A Budapest Airport Rt. további öt olcsó légitársasággal vette már fel a kapcsolatot, amelyek leszállási engedélyt kérnek Ferihegyen. A Malév Rt.-nél készülnek a fapadosok megjelenésére, ám – hasonlóan más légitársasághoz – az árversenyben nem tudnak részt venni.
[Tarolhatnak…] Folytatás a 9. oldalon >

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.