Negatív osztrák tapasztalatok

Tizennégy európai párt és mozgalom képviselője látta el kézjegyével a Nemzetközi alternatív EU-kritikus konferencia kiáltványát. Az EU-bővítés 2004: a gyarmatosítás tisztességtelen módszerei című budapesti találkozót záró kiadvány szerzői és támogatói sajtótájékoztatón ismertették álláspontjukat. Hazánkból a Magyar Földvédő Mozgalom, a Szabad Magyarországért Mozgalom és a Jobbik Magyarországért Mozgalom csatlakozott az uniót bíráló európai szervezetekhez.

Szentesi Zöldi László
2003. 04. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amióta az Európai Unió tagjai vagyunk, rendkívül rossz tapasztalatokat szereztünk – jelentette ki Inge Rauscher, az osztrák Heimat und Umwelt (Haza és Környezet) mozgalom képviselője. Ausztria nem sorakozik fel egységesen a közösségi gondolat mellé, ezt bizonyítja, hogy két évvel ezelőtt 200 ezren írták alá a kilépést szorgalmazó kezdeményezést. Rauscher asszony szerint az a legnagyobb baj az EU-val, hogy a nemzeti sajátosságokat korlátozza, szabad és független országok közössége helyett központosított szuperállam jött létre. A működésre vonatkozó jogszabályok nyolcvan százalékát Brüsszelben alkotják, nem beszélve az unió munkáját ellehetetlenítő hatalmas bürokráciáról. Az osztrák politikus szót ejtett arról is, hogy Ausztria 1995-ös csatlakozása óta a 200 ezer családi gazdaság harmada tönkrement, sokan másodlagos forrásokból élnek. A munkanélküliség az 1995-ös három százalékról nyolc százalékra szökött, a szociális háló szűkült, az euró bevezetésével általános drágulás kezdődött. Inge Rauscher úgy látja, hogy az uniós csatlakozást a nyugdíjasok, valamint a kis- és a középvállalkozók sínylették meg a leginkább. Végezetül felhívta a magyar választópolgárokat, hogy az április 12-i uniós népszavazáson utasítsák el a csatlakozást, és válasszák a szabad és önálló nemzetek együttműködését.
– Csatlakozásunk évében, 1972-ben fogalmunk sem volt arról, milyen szövetség tagjai leszünk – kezdte beszámolóját Jesper Morville, a dán Népmozgalom az EU Ellen képviseletében. Annak idején azt mondták a dánoknak, hogy a döntésnek semmilyen kockázata nincs, leginkább gazdasági ésszerűségből kell támogatniuk a közösséget. 1992-ben Dánia nemet mondott a maastrichti szerződésre, és kimaradt az euróövezetből. Jesper Morville elmondta, hogy az EU-val kapcsolatos népszavazások alkalmával a dán kormány mindkét felet, az igenlők és az elutasítók táborát is költségvetési forrásokból támogatja. Svédországban még látványosabban működik a demokrácia: a szeptemberi, a monetáris unióról esedékes népszavazás kampányára a „nem” hívei valamivel még több pénzre is számíthatnak, mint az „igenéi”.
Az Európai Unió hamis kártyákkal játszik – jelentette ki a sajtótájékoztatón Tadeusz Mazanek, az Önvédelem nevű lengyel parlamenti párt képviselője. A politikus szerint a lengyeleknek és a magyaroknak egyaránt küzdeniük kell a globalizáció ellen, hiszen csak önálló és szabad nemzetek építhetik fel a jövő Európáját. Az április 12-i magyarországi ügydöntő népszavazás eredménye azért fontos, mert ha a magyarok nemet mondanak az unióra, kontinensszerte megerősödhetnek a nemzeti szuverenitás hívei – tette hozzá a lengyel vendég.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.