Michael Sommer, a Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) elnöke kijelentette: nem akarnak a kormány ellen harcolni, viszont elutasítják azt a politikát, amely reformokat ígér, ugyanakkor a szociális vívmányok leépítését szorgalmazza. Jürgen Peters, a fémipari szakszervezet alelnöke közölte: forró május szervezésére kényszerülnek. Ez nyolc, az egész országra kiterjedő tömegtüntetést jelentene, a célja pedig Schröder célkitűzéseinek a meghiúsítása lenne. Az ország súlyos gazdasági nehézségei arra kényszerítik a kormányt, hogy megreformálja a megszokott szociális rendszert. A munkanélküli-segély összegének és időtartamának jelentős csökkentése éppúgy ide tartozik, mint a beteg- és a nyugdíjbiztosítás terheinek áthelyezése a polgárok vállára. Olaf Scholz, a szociáldemokraták főtitkára szerint a munkának kell a középpontba kerülnie, s nem a szociális juttatásokat átcsoportosítani. Ezt az irányvonalat pedig a szakszervezetek nem akarják elfogadni.
A szakszervezeti funkcionáriusok egy része attól sem riadna viszsza, hogy a parlamenti frakcióban helyet foglaló szimpatizánsai támogatásával megbuktassa a Schröder-kormányt. A reformtervek meghiúsításával szemben mindössze két lehetőség van: előre hozott parlamenti választás vagy más összetételű kormánykoalíció – hangoztatta Rainer Wendt (SPD), a Bundestag gazdaságpolitikai bizottságának elnöke.
Ha a munkavállalók szervezetei kitartanak, akkor könnyen megtörténhet, hogy nyáron nagykoalíció – SPD és CDU/CSU szövetség – veszi át az ország irányítását. Az sem kizárt, hogy az ellenzék bizalmatlansági indítvánnyal próbálja leváltani a csekély parlamenti többségre támaszkodó kancellárt.

Kiderült, miért látogatott Pécsre Orbán Viktor