Változatlan a tavalyi GDP-adat

Múlt év negyedik negyedévében 3,7 százalékkal emelkedett a bruttó hazai össztermék (GDP), a tavalyi év egészében pedig összességében 3,3 százalékkal volt magasabb a bruttó hazai termék, mint egy évvel korábban – közölte tegnap a legfrisebb adatok alapján Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2003. 04. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A termelési és a felhasználási oldal alapján számított adatok megegyeznek a korábbi hónapokban, csak a termelési oldal alapján számított és közölt számokkal.
A GDP értéke 2002-ben folyó áron 16 980 milliárd forint volt, egy főre vetítve pedig 1,671 millió forintot tett ki: ez, a Magyar Nemzeti Bank éves jegybanki átlagárfolyamán számítva 6876 eurónak felel meg. A 2000-es változatlan áron számolva 2002-ben a termelő ágazatok 1,2 százalékkal növelték hozzáadott értéküket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.