Varga László lelki üdvéért tegnap szentmisét tartottak a budavári Mátyás-templomban, melyen Mádl Ferenc köztársasági elnök mellett többek között megjelent Stumpf István, az Orbán-kormány egykori kancelláriaminisztere, Semjén Zsolt, a KDNP elnökhelyettese, valamint Gyürk András, a Fidelitas elnöke.
Semjén szerint „Varga László személye már életében legendává, a kereszténydemokrácia iránti hűség szimbólumává vált. A vértanúságig elmenően tett tanúságot a meggyőződése mellett, hiszen amikor a világháború alatt először alapították meg a kereszténydemokrata pártot, akkor a nácik tartóztatták le, a háború után pedig a kommunisták üldözték.” Semjén emlékeztetett rá: Varga László egészen fiatalon kapcsolódott be a keresztényszociális mozgalmakba, és ezt a szemléletet mindvégig megőrizte. Mint fogalmazott: parlamenti beszédeiben éppen a keresztényszociális tanításból kiindulva hívta fel a figyelmet arra, hogy a magát szocialistának mondó kormánypárt valójában az új burzsoázia klientúrája, és szociális piacgazdaság helyett a vadkapitalizmust építi. Hozzátette: az is jellemző volt, hogy Kéthly Anna emlékét az MSZP érdektelensége mellett egyedül ő ápolta. Lapunk kérdésére elmondta: a KDNP-nek továbbra is kettős feladata van, hiszen egyrészt önálló karakteres politikai erővé kell válnia, másrészt a kibontakozódó jobbközép együttműködés kovászának kell lennie. Semjén szerint Varga László ebben a tekintetben is a megalkuvás nélküli kereszténydemokrata és a szövetségesi hűség példaképe volt.
Világviszonylatban is rendkívüli az elmúlt tizenöt év egyik legnagyobb kormányzati dobása















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!