Csalással vádolják a szegedi sportvezetőt

Bálint József
2003. 05. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Adócsalással, sikkasztással és okirat-hamisítással vádolja az ügyészség Paskuj Mátyást, a Szegedi Vasutas Sportegyesület (SZVSE) volt ügyvezető elnökét.

A vádirat szerint az SZVSE-nél 1997. január 29. és 1999. május 18. között elnökösködő Paskuj felelős volt a pénzkezelésért, és neki volt joga utalványozásra. Bizonyos idő elteltével azonban rájött, hogy a kifizetéseket nem tudja megfelelő számlákkal igazolni. Az SZVSE-nél ekkor kezdődtek el a fedezet nélküli számlázások. Tíz számla készült arról, hogy a stadion felújítására elvégzett munkákért utaltak át pénzt, de kilenc üdítőitalos számla is bekerült a könyvelésbe. A hárommillió forintot az ügyvezető elnök vette fel a kasszából, és azt sajátjaként kezelte. Az egyesület kára mindmáig nem térült meg.

Paskuj Mátyást adócsalással is megvádolták, mert az SZVSE nem fizetett áfát. Azt is megállapították, hogy a stadion karbantartására felvett alkalmazottakat nem a jogszabályok szerint fizették. A könyvelésben ugyanis költségelszámolásként tüntették fel a nekik átadott pénzt, összesen 860 ezer forintot, és így nem fizették be a kötelező járulékokat. Azután sem fizettek járulékot, hogy amatőr labdarúgóknak különféle címeken több mint kétmillió forintot fizettek ki, az MLSZ szabályzatának tiltása ellenére. Ezután sem fizettek járulékokat. A vizsgálatkor 142 fiktív számla került elő. Mások is segédkeztek az elnöknek az ügyletek lebonyolításában, ezért nyolcan ülnek majd a vádlottak padján.

Az utóbbi egy év alatt a rendszerváltozás utáni második választási ciklusban SZDSZ-es önkormányzati képviselőként is ténykedő Paskuj Mátyás a harmadik volt sportvezető, akit törvényszegéssel vádolnak. Nagylaki Kálmánt, a Szeged LC egykori elnökét a bíróság az idén áprilisban már három év és hat hónapi szabadságvesztésre ítélte, Bodó Antalt pedig, a Szeged SC volt vezetőjét – aki egyébiránt Buda Istvánnak, a valamikori OTSH elnökének az unokaöccse – nemrég előzetes letartóztatásba helyezték, mert kocsijában, majd lakásán fegyvereket találtak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.