Tegnap a vevők jeleskedtek a parketten, így Tokióban a Nikkei 225 index negyedszázalékos erősödéssel zárt. Elemzők azt nyilatkozták, hogy a japán tőzsde javulása mellett a francia első negyedévi GDP vártaknál jobb értéke sokat segített a részvényárak erősödéséhez. Franciaország hazai összterméke az első negyedévben 0,3 százalékkal nőtt az előző negyedhez képest. A tavalyi utolsó negyedben 0,1 százalékkal csökkent a francia GDP – írta az MTI–Eco.
Az európai piacokon a Deutche Telekom, a Deutche Post, az SAP, az Oxford Biomedica, a Vodefone és a Baraclays vezette az áremelkedéseket.
Budapesten a nemzetközi tőkepiacokon tapasztalt drágulásoknál jóval erőteljesebb növekedést jelzett a BUX index. A magyar piacot az mozgatta, hogy az elemzők még mindig alulértékeltnek tartják a részvények többségét, ezt bizonyította a Merrill Lynch elemzése is, ami az OTP felértékeléséről, illetve a banki részvények megemelt céláráról adott jelentést. A BUX a reggeli nyitáskor még enyhe mínuszban állt, de a pozitív hangulat hamar átlendítette az indexet a pluszos oldalra. A növekedési trendet nem sikerült megtörni, így a zárás pillanatában a BUX napi csúcsán, 8339,46 ponton fejezte be a kereskedést. A BUX 110,96 pontos emelkedését főként az OTP és a Matáv drágulása okozta, a banki papírok 50 forinttal, a távközlési részvények 22 forinttal erősödtek, mérsékeltebb növekedést produkált viszont a Richter és a Mol. A nap nyertesei a Brau Union- és a Danubius-papírok lettek, a sörgyári 8,8 százalékkal, a Danubius 8,6 százalékkal drágult.
A forint a bankközi devizapiacon a hétfői 11,21 százalék után tegnap délelőtt 11,25 százalékon állt az intervenciós sáv erős oldalán. Délután azonban ellentétes irányba lengett ki: 6 bázisponttal állt alacsonyabban hétfő délutáni helyzeténél, 11,15 százalékig gyengült – értesült az MTI–Eco.
Budapesti autós üldözés: Magyar Péter és Gyurcsány most közösen hazudott egy hatalmasat