A Mol Rt. vezetése üdvözli, hogy a kormány a magánosítással támogatja a társaság regionális törekvéseit. Az aranyrészvény átalakítása és az állami tulajdonlás fenntartása nem okozhat problémát, az viszont, hogy a C sorozatú részvényekkel a privatizáció kapcsán mi történhet, még nem került napirendre. Amennyiben az állam 25 százalék plusz 1 szavazati részvénnyel rendelkezik, akkor három főt delegálhat az igazgatóságba és két főt a felügyelőbizottságba, amennyiben a tulajdoni hányad 25 százalék alá szorul, úgy az igazgatóságba és a felügyelőbizottságba egy-egy főt küldhet.
A cég örömmel vette tudomásul a gáztörvény rendelkezéseit is, az viszont, hogy milyen hatással lesz a Mol jövő évi eredményeire a hétfőn elfogadott törvény, még nem ismert. Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató szerint a gáztörvény elfogadásával felértékelődött a Mol gázüzletága, így nagy dilemma előtt áll a menedzsment, hogy vajon mi a legmegfelelőbb lépés ebben az ügyben. A Mol mindazonáltal az olajszektorra kíván koncentrálni. A gázüzletág három részét, a szállítást, a kereskedelmet, és a tárolást külön-külön is lehet értékesíteni, de fontos, hogy az állam által meghatározott stratégiai tulajdon a Mol kezében maradjon.
Mosonyi György vezérigazgató kiemelte, hogy nem akarják mindenáron értékesíteni a gázüzletágat, hiszen az idei várható veszteséget követve jövőre pozitív hatást gyakorol a Mol eredményére a gáztörvény és annak végrehajtási rendeletei. Átláthatóvá és tervezhetővé válik a cég munkája, így már látható, hogy idén a 2001-ben elért komoly 120 milliárd forintos veszteség nem következhet be.
Az akvizíciókról Hernádi Zsolt elmondta, hogy a gdanski finomítóra továbbra is vevőként jelentkeznek, sőt az INA 25 százalékos magánosítása is napirenden van a Molnál.
Szijjártó Péter: Sikerült elnököt választani Libanonban