A gázüzlet eladását vizsgálják

Elégedett a Mol a gáztörvénnyel és a kormány privatizációs elképzeléseivel – közölte tegnap a magyar olajipari társaság menedzsmentje. A gázüzletág eladása ügyében az olajipari cég nem döntött, de a társaság inkább az olajszektorra kíván összpontosítani.

2003. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Mol Rt. vezetése üdvözli, hogy a kormány a magánosítással támogatja a társaság regionális törekvéseit. Az aranyrészvény átalakítása és az állami tulajdonlás fenntartása nem okozhat problémát, az viszont, hogy a C sorozatú részvényekkel a privatizáció kapcsán mi történhet, még nem került napirendre. Amennyiben az állam 25 százalék plusz 1 szavazati részvénnyel rendelkezik, akkor három főt delegálhat az igazgatóságba és két főt a felügyelőbizottságba, amennyiben a tulajdoni hányad 25 százalék alá szorul, úgy az igazgatóságba és a felügyelőbizottságba egy-egy főt küldhet.

A cég örömmel vette tudomásul a gáztörvény rendelkezéseit is, az viszont, hogy milyen hatással lesz a Mol jövő évi eredményeire a hétfőn elfogadott törvény, még nem ismert. Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató szerint a gáztörvény elfogadásával felértékelődött a Mol gázüzletága, így nagy dilemma előtt áll a menedzsment, hogy vajon mi a legmegfelelőbb lépés ebben az ügyben. A Mol mindazonáltal az olajszektorra kíván koncentrálni. A gázüzletág három részét, a szállítást, a kereskedelmet, és a tárolást külön-külön is lehet értékesíteni, de fontos, hogy az állam által meghatározott stratégiai tulajdon a Mol kezében maradjon.
Mosonyi György vezérigazgató kiemelte, hogy nem akarják mindenáron értékesíteni a gázüzletágat, hiszen az idei várható veszteséget követve jövőre pozitív hatást gyakorol a Mol eredményére a gáztörvény és annak végrehajtási rendeletei. Átláthatóvá és tervezhetővé válik a cég munkája, így már látható, hogy idén a 2001-ben elért komoly 120 milliárd forintos veszteség nem következhet be.

Az akvizíciókról Hernádi Zsolt elmondta, hogy a gdanski finomítóra továbbra is vevőként jelentkeznek, sőt az INA 25 százalékos magánosítása is napirenden van a Molnál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.