Érik Hende Csaba kizárása az MDF-ből

Hende Csaba kizárásával is foglalkozik hét végi ülésén az MDF országos választmánya. Hende továbbra sem kíván nyilatkozni a személye miatt kialakult ellentétekről.

Tábori Gabriella
2003. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton az MDF országos választmányi ülésén a testület vezetése várhatóan egy, az elnökségéhez hasonló állásfoglalás elfogadását kezdeményezi Hende Csaba ügyében. Az sincs kizárva azonban, hogy a választmány javasolja a Hende pártból való kizárását célzó eljárás megindítását – tudta meg lapunk. A fórum elnöksége nemrégiben döntött arról, hogy megvonja bizalmát Hende Csabától, aki, bár az MDF országgyűlési képviselője, a nyilatkozatok szerint egy éve nem vesz részt a frakció munkájában. Az elnökségi döntés nyomán Dávid Ibolya pártelnök levelet írt a politikusnak, amelyben udvariasan az MDF-ből való kilépésre kérte fel. A levélben utalt arra, hogy a fórum és a Fidesz kapcsolatában nem okoz problémát, ha Hende Csaba egy másik párt tagja akar lenni.

A politikus korábban a pártelnök általános helyettese és Dávid Ibolya minisztersége idején az igazságügyi tárca politikai államtitkára volt. A kormányváltás után Orbán Viktor volt kormányfő felkérésére elvállalta a polgári körök szervezését. Ez utóbbi miatt az MDF országos etikai bizottsága már lefolytatott egy eljárást, amelyben azt állapították meg: Hende szerepvállalása nem ellentétes a párt érdekeivel.

Minden bizonnyal az MDF-frakció jövő heti kétnapos félévértékelő tanácskozásán is téma lesz a Hende-ügy. A hírek szerint felvetődött a politikus kizárása a képviselőcsoportból, az azonban bizonytalan, hogy a javaslat megkapná-e a szükséges támogatást. Több képviselő ugyanis kiáll Hende mellett, míg mások azon az állásponton vannak, hogy amíg a politikus az MDF tagja, nem zárhatják ki a frakcióból. Információink szerint az mindenesetre valószínű, hogy a képviselőcsoport vezetése kezdeményezi majd, hogy csatlakozzanak az elnökség Hendével kapcsolatos határozatához. Hende Csaba nem kívánt nyilatkozni az ügyben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.