A korábbi napok erőteljes drágulásai után tegnap a vállalati és makrogazdasági frontról érkező negatív hírek korrekcióra késztették a tőkepiacokat. A hét első napján a Dow Jones kurzusa tovább javult, de ezzel az európai tőzsdék már nemigen foglalkoztak, helyette a vállalati hírekre összpontosítottak. Tokióban még erőtlenül, de sikerült 0,20 százalékos növekedést kicsikarni a Nikkei 225 indexből, de az elemzők már a japán piac zárásakor jelezték, hogy a negatív forduló megkezdődött. Száznyolcvan fokos fordulatot vettek tegnap az európai tőzsdék, az előző napokban elért javulások után részben a nyereségvágy, másrészt az IBM könyvelését vizsgáló amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) intézkedése hatása érződött. A Wall Street nyitáskori fellendülése sem tarthatott sokáig, mivel Alan Greenspan, a Federal Reserve elnöke az USA gazdaságának növekedési lehetőségeivel kapcsolatosan pesszimista hangot ütött meg. Greenspan szerint idén tavasszal még stagnálás jelentkezhet a gazdaságban.
A nemzetközi tőkepiacok gyengülésével párhuzamosan a Budapesti Értéktőzsde kurzusa, a BUX is csökkenéssel zárt. A magyar tőzsdeindikátor a kereskedés teljes hosszában előző értéke alatt mozgott, a nyitáskori 16 pontos mínuszt előbb egy sikertelenül záródó korrekciós próbálkozással kívánta lezárni a tőzsde, majd később, többszöri kiugrási kísérletet után a BUX 75,01 pontot csökkenve, 8368,93 ponton zárt.
A forgalom 5,1 milliárd forintra csökkent, ebből a legnagyobb szeletet a 0,6 százalékkal gyengülő OTP szakította ki 2,6 milliárd forintos forgalmával. A banki részvényt a Mol követte, szintén 1,1 százalékos csökkenéssel, majd sorrendben a harmadik legkeresettebb papír, a két százalékkal leértékelődő Matáv lett. A nap nyertese címet a kárpótlási jegy kaphatta 5,3 százalékos drágulásával.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka