A hazai árfolyammutatóra nagy hatást gyakorolt az OTP és a Matáv iránti kereslet és az, hogy az érdeklődés egy százalék feletti drágulást okozott a részvények árában. Kisebb növekedést csikart ki magából a Beopetrol-privatizációra jelentkező Mol, míg a Richter ára zárásra előző értékére zuhant vissza. Az olajipari papírokra spekulálók még nem tudták eldönteni, hogy nekik kedvező lehet-e a Mol következő akvizíciója. Vélhetőleg hasonlóan nem tudják eldönteni a Petrolnál sem. A szlovén társaság tegnap közölte: korábban valóban volt szó arról, hogy a Mollal közösen indulnak a Beopetrol-privatizációban, de szerintük a szerb társaság többségi tulajdonáért olyan összeget kérnek, amely kétségessé teszi a reális megtérülést.
A Petrol szerint a Beopetrol annyira elavult eszközökkel rendelkezik, hogy a privatizáció nyertesének jelentős beruházásokat kell eszközölnie. A Mol véleménye ezzel szemben az, hogy a Beopetrol kiválóan alkalmas a szerb olajvállalat piaci helyzetének erősítésére a magas növekedési potenciálú szerb piacon. A szerb privatizációért felelős társaság tegnap közölte, hogy a 79,53 százalékos Beopetrol-magánosításra három ajánlat érkezett, amelyből kettő érvényes. Az egyik a Molé, a másik az orosz Lukoilé volt, az érvénytelent a Hellenic Petroleum adta be. Korábban Belgrád közölte, hogy 100 millió eurós bevételt vár a nemzeti olajipari cég többségi részének eladásából.
A BÉT mellett a devizapiacon is javuló trend alakult ki, a forint délután, zárás előtt fél órával 8,22 százalékon állt, majd a nap végére 8,35 százalékra erősödött. A tegnap regisztrált árszint azt mutatta, hogy a forint/euró kurzusa 258 közelébe jutott, azaz a forint jelentős dráguláson esett át. A forint erősödése elemzők szerint egybecseng a korábbi kormányzati és jegybanki árfolyam-elképzeléssel.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása