Az FTSE és a DAX tegnap a csütörtöki amerikai gyengülések miatt esett vissza, de a vállalati hírek sem voltak igazán meggyőzők ahhoz, hogy a piacok növekedésbe tudjanak fordulni. A Michigani Egyetem által tegnap közölt adatok azonban tovább rontották a befektetők hangulatát, az egyetem bizalmihangulat-mutatója 87,7 pontra csökkent. Az amerikai 3,3 százalékos GDP-adatnak viszont optimizmust kellett volna okoznia, de a Wall Street nem reagált a javuló makrogazdasági adatra. Budapesten viszont más volt a helyzet, a BUX ugyan nyitás után 9000 pont alatt is volt, de a nap nagyobbik részében emelkedett. Reggel hárompontos mínusz, majd délben már öt-hat pontos pluszt is fel tudott mutatni a hazai tőzsdeindikátor. A szerény emelkedés és az azt követő erőteljes növekedési roham zárás előtt vélhetőleg az inlikvid piacon megjelenő spekulánsok pozíciózárása miatt történhetett. A BUX végül 11,86 pontos emelkedéssel zárta a napot, a forgalom 2,5 milliárd forintot ért el, ami igen meglepő, hiszen a nyári uborkaszezonon már túl vagyunk, a karácsonyi visszaesés meg még várat magára két és fél hónapot. Elemzők sem tudták megmondani, hogy a befektetők miért nem bíztak tegnap a magyar piacban, a sok magyarázat közül talán az állta meg a helyét, amely a nemzetközi árfolyamgyengülésekkel és az arra összpontosító spekulánsokkal indokolta a forgalom csökkenését.
A vezető részvények között megosztottságot lehetett felfedezni, a Mol és a Richter a BUX-ra emelkedőleg, míg a Matáv és az OTP gyengítőleg próbált hatni. A Richter 205 forinttal (+1 százalék) drágult.
A forint a korábbi napokban tapasztalt drágulási trendjét nem követte, a devizapiacon záráskor 9,83 százalékon állt a sáv erős oldalán, 15 bázisponttal gyengébben a csütörtök délutáni helyzeténél.
Ott lesz-e Orbán Viktor Donald Trump elnöki hivatalba avatásán?