Az ÁSZ kritizálja a 2004-es költségvetést

2003. 10. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

László Csaba szerint a 2004. évi költségvetés egyik prioritása a fejlesztés lesz, s erre 200 milliárd forinttal több forrás jut majd, mint idén – mondta az Országgyűlés költségvetési bizottságának tegnapi rendkívüli ülésén a pénzügyminiszter. Utalt arra, hogy a GDP növekedése az idén várható 3-3,5 százalék után jövőre is 3,5 százalék körül alakulhat. Az államháztartás hiánya az ez évben várható 4,8 százalék után a tervek szerint a következő évben 3,8 százalékra csökken. Szerinte az eladósodottság mértéke érdemben nem nő jövőre. Mint mondta: folytatódnak a jóléti reformok, de elismerte, hogy a költségvetés takarékossági intézkedéseket is tartalmaz.
Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke kiemelte, hogy az ÁSZ az egészségügy különböző pénzügyi alapjairól szóló részt tartja a költségvetés legfőbb kockázati tényezőjének. Szerinte jövőre nő az önkormányzatok eladósodottsága, és egyharmaduk forráshiánnyal küszködik majd, amennyiben a kormány által benyújtott javaslatot fogadja el a parlament.
Varga Mihály (Fidesz), a bizottság elnöke elmondta: ez a leépítés költségvetése lesz, nemcsak a központi kormányzati szerveknél bejelentett tízszázalékos létszámleépítés miatt, hanem azért is, mert csökken az oktatás, az egészségügy, az önkormányzatok és a mezőgazdaság támogatása. Varga szerint a jövő évi költségvetési javaslat nem növeli a vállalkozók versenyképességét sem. A költségvetési javaslat általános vitája kedden kezdődik a parlamentben, és csütörtökig tart.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.