A Miniszterelnöki Hivatal (MeH) volt helyettes államtitkára, a Magyar Hivatalos Közlönykiadó elnök-vezérigazgatója, Kodela László mutatta be Kulcsár Attilát mint a K&H Bank ügyvezető igazgatóját a maffiaellenes központ tisztségéből felfüggesztett vezetőjének, Bácskai Jánosnak – értesült lapunk. Az előzetes letartóztatásban lévő exbróker – akinek Kodela közbenjárására szabad bejárása volt a MeH-be – ezután többször is találkozót kezdeményezett a dandártábornokkal Magyarországon, amelyekről a főrendőr beszámolt Lamperth Mónika belügyminiszternek, Tóth András nemzetbiztonsági államtitkárnak és Kiss Péter kancelláriaminiszternek. Úgy tudjuk, hogy Bácskai felhatalmazást kért Kiss Pétertől további információk gyűjtésére, amit – lapunknak nyilatkozó illetékesek szerint – a miniszter „tudomásul vett”. A tárcavezető azonban nem adhatja hozzájárulását egyedi ügyekben, így arra sem kérhette volna a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ felfüggesztett főigazgatóját, hogy tájékoztassa őt a fejleményekről. Mint köztudott, Bácskai háromszor is találkozott a politikussal, hogy részletesen beszámoljon a Kulcsárral Ausztriában megvalósult találkozóiról, sőt egy, a pénzügyi tanácsadó által készített feljegyzést is átadott a kancelláriaminiszternek.
Kiss Péter neve felbukkant abban a Panoráma Szálloda Rt.-ben, amely a K&H Equities Rt. ügyfele volt. A KISZ jogutódja, a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség (Demisz) által alapított cég igazgatóságában korábban felbukkant Karl Imre volt szocialista honatya is, aki szintén igénybe vette a brókercég szolgáltatásait.
A Magyar Nemzet értesülése szerint a Katonai Ügyészség nem kívánja meghosszabbítani a Bácskai ellen bűnpártolás miatt indított eljárást, így november 18-án lezárhatják azt.
***
MSZP-s reklámbiznisz a K&H-nál.
Horváth Csaba szocialista országgyűlési képviselő, II. kerületi polgármester cége, a VIP Communications Kft. készítette a K&H Bank legújabb reklámfilmjét – közölte a Népszabadság. A napilap értesülését a politikus – aki tízszázalékos tulajdonosa a vállalkozásnak – megerősítette. Horváth korábban elismerte, hogy személyesen is ismeri Kulcsár Attilát, illetve üzleti kapcsolatban állt a brókerbotrány egyik szereplőjeként számon tartott Britton Kft.-vel.

Elsőfokú riasztást adott ki a HungaroMet