Népszerűtlenebb kormánytagok

2003. 12. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Medgyessy Péter miniszterelnök szeptemberhez képest kilencpontos csökkenéssel a nyolcadik a Századvég és a Tárki közös politikusi népszerűségi listáján: negyvenkilenc pontos eredménye megválasztása óta a legalacsonyabbnak számít. Az MSZP-t megjelenítő politikusok (Medgyessy Péter, Kovács László, Szili Katalin, Kiss Péter, Lendvai Ildikó, Juhász Ferenc, Lamperth Mónika, Gyurcsány Ferenc) indexátlaga pedig három ponttal alacsonyabb szeptemberhez képest. Az SZDSZ vezetőinek rokonszenvmutatója is 2–4 pont közötti mértékben romlott. A Fidesz összes, listán szereplő politikusa viszont növelte népszerűségét. A listát egyébként Mádl Ferenc köztársasági elnök vezeti, őt követi Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Szili Katalin házelnök.
A Századvég Politikai Elemzések Központja legfrissebb felmérése alapján a választók ötvenöt százaléka a Fidesz, míg negyvennégy százaléka az MSZP győzelmét jósolja a következő választásokon. Az intézet szerint a kormány választói megítélésének értéke a százas skálán az összes megkérdezett körében mínusz 13 ponton áll. Az ellenzék tevékenységének megítélése az összes megkérdezettnél két ponttal emelkedett. Az MSZP és a Fidesz támogatottsága decemberben a pártválasztók, valamint a biztos szavazó pártválasztók körében egyaránt 42–42 százalék volt. A két nagy párton kívül csak a hat százalékon álló SZDSZ jutna be a parlamentbe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.