Röviden

Munkatársainktól
2003. 12. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Átadták tegnap a Millennium Tower II. irodakomplexumot Pozsonyban. A fejlesztést a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó TriGránit Fejlesztési Rt. leányvállalata végezte. A 21 emeletes épületben 22 ezer négyzetméternyi irodaterületet alakítottak ki. (Cs. A.)

Nem érinti az ügyfelek bónuszbesorolását, hogy a Netrisk on-line biztosítási cég közreműködésével mondták fel biztosítójuknál a kötelező gépjárműfelelősség-biztosításukat – derül ki a pénzügyi felügyelet (PSZÁF) honlapján közöltekből. (Cs. A.)

Jelentősen, 1,88 százalékponttal nőtt a hat hónapos futamidejű diszkontkincstárjegy éves hozama az előző aukcióhoz képest. A kibocsátó 30 milliárd forint értékű kincstárjegyet hirdetett meg értékesítésre, az értékesített mennyiség viszont 25 milliárd forint volt. A kincstárjegyek 11,81 százalékos átlagos éves hozammal keltek el. (P. B.)

A Gazprom orosz gázipari monopólium pozíciókat veszít Európában, és ezt a hazai piac feletti ellenőrzésének erősítésével kompenzálja a liberális reformok ellenére – írta a Nyezaviszimaja Gazeta. Közben a Vedomosztyi arról írt, hogy a Gazprom beleegyezett a kormány követelésébe: idei profitja után 16 milliárd rubelre korlátozza az osztalékfizetést a tervezett 31 milliárd helyett, és ily módon csökkenti jövőre a kölcsönszükségletét. Tavalyról a Gazprom 9,3 milliárd rubeles osztalékot fizetett. (MTI–Eco)

A Lengyel Nemzeti Bank pénzügy-politikai tanácsa tegnap, az előzetes várakozásnak megfelelően, nem változtatott kamatain. A lengyel központi bank utoljára június 26-án csökkentette irányadó kamatát, a kéthetes repót, negyed százalékponttal 5,25 százalékra. (MTI–Eco)

A német pénzügyminisztérium nem tervezi a költségvetés jövő évi kölcsönfelvételének módosítását – jelentette be a berlini minisztérium szóvivője. E hét elején hagyta jóvá a kormány az adózási reformot és a jóléti kiadásokat érintő módosításokat. Az intézkedések annak függvényében befolyásolják majd az állami hitelfelvételt, hogy több nagyvállalat, köztük a Deutsche Telekom vagy a Deutsche Post állami részének eladásából mekkora összegek folynak be. (MTI–Eco)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.