A Tilos Rádió műsorában december 24-én este elhangzott keresztényellenes kijelentés miatt az MDF tett bejelentést Polt Péter legfőbb ügyésznél, amely szerint a rádió megvalósította a Btk. 269. paragrafusába ütköző, közösség elleni izgatás bűntettét.
Az ügyben feljelentést tett még a Honfoglalás 2000 egyesület, valamint a Jobbik Magyarországért Mozgalom, és büntetőjogi eljárást kezdeményeztek a Tilos felelős vezetőjeként a nyilvánosság előtt megjelenő Csabai Gábor kuratóriumi elnök ellen is. A IX. kerületi ügyészség január 6-án, közösség elleni izgatás megalapozott gyanújával nyomozást rendelt el, amely annak meghosszabbítása nélkül két hónapig tarthat. Dobos Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője úgy tájékoztatott: a kerületi vádhatóság még tanulmányozza a rádió december 24-i műsorának eredeti hanganyagát, ezt követően foglal állást: az elhangzott kijelentéssel megvalósult-e a feljelentésekben szereplő bűncselekmény.
Míg a Tilos Rádió előtt január 11-én rendezett tiltakozó demonstrációt követő zászlóégetés ügyében, a rendőrség a vád képviselőjével egyetértésben, gyorsított eljárást javasolva vizsgálta a történteket, addig a műsorban elhangzott kijelentés tartalmát több mint három hete nyomozza az ügyészség.
![](https://zoe-static.mediaworks.hu/vol1/images/18113002_auto_resized.jpg)
Négy magyar városban kényszerített nőket prostitúcióira egy férfi