Csütörtökön ülnek tárgyalóasztalhoz az országos közszolgálati sztrájkbizottság és a kormány képviselői, hogy a közszférában idén végrehajtandó béremelésről egyeztessenek. Ha a kabinet nem garantálja a mindössze az infláció mértékével megegyező béremelést, a továbbiakban nem lesz miről tárgyalni – fogalmazott lapunknak Fehér József. A Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének főtitkára egyelőre nem sok esélyt lát az egyezségre, hiszen a már elfogadott költségvetési törvény szerint idén is – immár harmadik éve – harmincháromezer forint maradna a köztisztviselők és a szolgálati jogviszonyban állók illetményalapja.
Bár az önkormányzatok költségvetésének februárban esedékes elfogadásáig elvben van lehetőség a tárgyalások folytatására, ha a csütörtöki egyeztetésen a kormány nem tesz a szakszervezetek számára elfogadható ajánlatot, Fehér szerint már február elején sor kerülhet egy kétórás figyelmeztető sztrájkra. – Tárgyalási mozgásterünk legvégső határát jelenti a mindössze az inflációt követő béremelés, amiből nem tudunk engedni – jelentette ki Fehér József.
Figyelmeztető sztrájk?
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!