Javuló trend alakult ki tegnap a nemzetközi tőkepiacokon: Tokióban a Nikkei 225 index 148,27 pontos növekedéssel zárt. Az európai piacokra is a drágulás volt jellemző, a Wall Street nyitása viszont negatívan hatott, így a napközben elért növekedés igencsak megcsappant a zárás idejére. Londonban az FTSE 0,29 százalékot erősödött, a City hangulatát az MMO2, a Vodafone mobilszolgáltató, valamint a British American Tobacco részvényei határozták meg. A brit parkettel hasonló, nagy ívű növekedést produkált napközben a német DAX is: a frankfurti indikátor visszaesését egyértelműen az amerikai piacokon jelen lévő pesszimista hangulat okozta. A tengerentúlon a beesés jelentősnek mutatkozott, ellenben a Citigroup dél-koreai akvizíciója, a Qualcomm javuló adatai és a Wal-Mart növekvő értékesítési kilátásai azt mutatták, hogy az amerikai tőzsdék pozitív irányba nyithatnak. A Wal-Mart egyes értesülések szerint megfontolás tárgyává teszi, hogy felvásárolja-e a Spar áruházláncot.
Budapesten a BUX nyitás után 10 029,48 pontig emelkedett, majd a nemzetközi eseményekkel párhuzamosan visszaesett. A magyar tőzsdei indikátor előbb 9900 pont körül akadt meg, majd 9860 pontig esett. A kereskedés végére a BUX 9858 pontig gyengült; ez 73,59 pontos csökkenésnek felelt meg.
A forgalom 9,198 milliárd forint lett, ebből a legnagyobb részt, 4,6 milliárd forintot a 0,3 százalékkal gyengülő OTP-re kötötték. A Richterrel 3,3 százalékos gyengülés mellett kereskedtek. A vezető részvények közül csak a Mol tudott drágulni: az olajipari cég papírjai fél százalékkal erősödtek.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?