Visszaesést produkáltak tegnap a nemzetközi tőkepiacok, a gyengülést részben az egészséges korrekció határozta meg, másrészt azok a negatív jellegű vállalati hírek, melyek hatására a befektetők kisebb méretű tőkekivonással válaszoltak. Pesten sem volt más a helyzet, mint Londonban vagy New Yorkban, a BUX ugyan tartotta a hétfőn megszerzett 11 ezer pont feletti szintet, de a nyitáskori 11 160 pontos szintről szépen „legurult” az index a 11 080 pontos határvonalig. A kereskedés nagyobbik részében
a magyar tőzsdeindikátor 11 070–11 120 pont között mozgott, végül 56,74 pontos csökkenéssel 11 085,24 ponton zárt. A forgalom 8,452 milliárd forintra szűkült, amiről az elemzők azt nyilatkozták, hogy a piaci kivárást ez jellemezte a legjobban, hiszen a kisbefektetők mérsékelt visszavonulója, a nagyok tartózkodása mellett alakulhatott ki csupán ilyen alacsony forgalom. A szakértők hozzátették, hogy a befektetők a holnapi esetleges kamatcsökkentésre, valamint az olajpiacon jelentkező hírekre próbáltak összpontosítani. Az OPEC értekezlete nagyobb befolyást nem gyakorolhat a magyar tőzsdére, de hosszú távon a Mol gazdálkodási adatait mozgathatja, hiszen az olajárak változása a magyar olajipari cégre nézve is érdekes lehet.
A blue chipek közül tegnap csupán a Richter szerepelt jól, azaz a gyógyszergyártó részvények ára tíz forinttal erősödött, szemben a Mol 65 forintos, a Matáv egyforintos, az OTP 31 forintos beesésével. Meglepetésre tovább drágult a Pannonplast és a kárpótlási jegyek kurzusa. A műanyagipari cég részvényeire olyan nagy érdeklődés mutatkozott, hogy a tőzsde vezetése rövidebb időre felfüggesztette annak kereskedését, a cég részvényei 1810 forinton zártak. A kárpótlási jegyek ára újból 51 forinttal drágult, ami azt jelzi, hogy valami készül a piacon, vagy csupán egyszerű spekulációs hullám kergeti a jegyek árát egyre feljebb és feljebb. Lefelé mozgott viszont a három vezető részvény mellett a Nabi, a Forrás, a Fotex és a Rába árfolyama.
A nemzetközi tőkepiacokon a befektetők az amerikai Conference Board fogyasztói bizalmi értékeire figyeltek. New Yorkban mérsékelt árcsökkenéssel indult a nap, a makrogazdasági adatok megjelenését követve viszont kisebb emelkedés indult. A Conference Board vezető amerikai gazdaságkutató csoport az amerikai fogyasztói bizalmat mérő mutatójának előzetes márciusi értékét 88,3 pontban adta meg a februári 88,5 pont után. Az elemzők 86,5 és 87 pont közé várják az indexet, azaz a fogyasztói bizalom erőteljesebb romlására számítottak.

Legfőbb Ügyészség: Magyar Péternek hiányosak a jogi ismeretei, ez így nem fog menni