The Australian
Egy golyóálló Land Cruiser hatalmas sebességgel tört ki a pakisztáni Dél-Vazirisztánban lévő törzsi bázisról. A terepjárót két páncélozott jármű követte és több fegyveres, akik likvidálták azokat a pakisztáni katonákat, akik a terroristák fészkéig jöttek megsemmisítésükre, számol be az ausztrál lap azon kalandfilmbe illő jelenetről, amelyben az iszlamabadi kormány számára oly kínos módon Oszama bin Laden jobbkeze, Ajman al-Zavahiri menekülhetett meg. Ugyanis az 52 éves egyiptomi orvost sejtik a Land Cruiser egyik utasának. Al-Zavahirire az FBI 25 millió dolláros vérdíjat tűzött ki.
Independent
Robert Fisk, a független brit lap sztárriportere első kézből számol be annak az állításnak a tarthatatlanságáról, hogy Irakban a megszállás egy éve alatt javult a helyzet. Az országutak életveszélyesek. Az emberek félnek. A nyugati tudósítók egyre nehezebben kapnak helyi segítséget, mert a segítők attól tartanak, hogy együttműködésükért megölik őket. Moszulban egyre több amerikai katonát és nyugati civilt ölnek meg. Elhallgatják, hogy Hillában a lengyel csapatokat csaknem minden éjjel megtámadják.
Frankfurter Rundschau
Richard Wagner, a liberális német lapban a magyar Írószövetségből való kilépések kapcsán írt cikkében azt állítja, hogy az esemény felfedi egy eddig rejtett kelet-európai antiszemitizmus nyomait. Kelet-Európában az emberek a zsidókat a kommunista rendszer haszonélvezőinek tekintik, noha inkább áldozatai voltak, mint azt a Rajk-per Magyarországon és a Slansky-per mutatta Csehszlovákiában. Míg az antiszemitizmus újjáéled Nyugaton, az EU keleti bővítése hamarosan további kellemetlen színezetet kaphat azzal, hogy keletről érkező antiszemita kísérőzenének lehetünk fültanúi.
The Daily Telegraph
A konzervatív brit lap szerint Romániát okkal nem engedik csatlakozni az EU-hoz. A Kolozsvárról keltezett tudósítás ismerteti az ottani polgármester magyarellenes fantazmagóriáit és hangsúlyozza, hogy a román gazdaság reménytelen csődtömeg. A bírák régi kommunisták és korruptak. A médiára szájkosarat raktak.
Der Standard
Haraszti Miklós Magyarország jelképes alakja, ha a szabad szóról van szó, írja a liberális osztrák lap annak alkalmából, hogy az SZDSZ-es politikus (akinek párt hovatartozását a lap elfelejti megemlíteni) az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetben lesz a sajtószabadságért felelős. Az 1945-ben Jeruzsálemben született Haraszti 1948-ban tért haza Magyarországra, ahol azután a világ 15 országában megjelent szociográfiát írt Darabbér címen. A lap azt is megemlíti, hogy Haraszti az MTV kurátora volt (azon szintén átsiklik, hogy ezen testületben a legnagyobb ellenzéki párt nincs képviselve).

UFO Tatabánya felett? 45 éves a rejtély