Felhatalmazta tegnap a kormány az egészségügyi minisztert, hogy kezdjen tárgyalásokat a gyógyszergyártókkal, és péntekig adott határidőt a megfelelő együttműködés kinyilvánítására – mondta el tegnap a kabinet ülése után Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Hangsúlyozta: ha a gyártók elutasítják a megállapodást, akkor a kormány kész bevezetni az Európai Unió által lehetővé tett szigorú gyógyszer-szabályozási rendet. Azt nem fejtette ki, milyen lépésekre is gondolnak. A szóvivő az ultimátumot azzal indokolta, hogy a lakossági gyógyszerárak a tervezettnél jobban emelkedtek az idén, pedig 18 hónap alatt a kormány 116 milliárd forinttal növelte meg a gyógyszertámogatások összegét. A kabinet nem hajlandó engedni a gyógyszergyártóknak – hangoztatta Gál J.
A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium tulajdonában lévő Sportfólió Kht. megállapodott az FTC-vel, hogy átadják a klubnak az Üllői úti pálya kezelői jogát 49 éves időtartamra, 1 forintért – jelentette be Gyurcsány Ferenc tárcavezető. Elmondta: öt egyesület közül először a Ferencvárossal fejeződtek be a tárgyalások. Megalkották a rendeletet a nemzet sportolója címről is – tájékoztatott Gyurcsány. Elismerte, hogy ez nevében és szándékaiban nagy hasonlóságot mutat a Nemzet Színésze címmel.
A kormány elfogadta a földművelési tárca jelentését az ingatlan-nyilvántartás helyzetéről, a rendszer fejlesztéséhez további informatikai háttérre és létszámfejlesztésre van szükség – mondta el Gál J. A kormány jóváhagyta a Bábolna Rt.-nek nyújtandó 2,9 milliárd forintos tulajdonosi kölcsönt. A szóvivő kifejtette: döntöttek a nagytétényi Metallokémia-gyártelep (amely az M6-os tervezett nyomvonalán fekszik) kármentesítéséről, amely 12 milliárd forintba kerül.
***
Alultervezett kassza.
A Fidesz szerint a kormány nem a betegek oldalán áll, mert ugyan 8 százalékos gyógyszeráremelést ígért, de ebből végül 16 százalék lett, amit már az egészségügyi miniszter is elismert. Halász János (Fidesz) reagálásában kifejtette: a drasztikus áremelések oka, hogy a kormány felrúgta az Orbán-kabinet által a gyártókkal kötött megállapodást. Csáky András (MDF) abban látja a probléma okát, hogy a gyógyszerkassza példátlan mértékben alultervezett a költségvetésben. Az MDF csak olyan szabályozást tart elfogadhatónak, amely nem jár azzal a veszéllyel, hogy jól bevált készítmények tűnnek el a gyógyszertárakból, s amely nem eredményezi a kistelepülések kisforgalmú patikáinak bezárását.

Legfőbb Ügyészség: Magyar Péternek hiányosak a jogi ismeretei, ez így nem fog menni