Draskovics bírálta a sajtót

Gidró Kriszta
2004. 05. 26. 19:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem kívánt a médiafinanszírozással foglalkozni Draskovics Tibor pénzügyminiszter tegnap a Média Hungary című konferencián. A miniszter ezzel Kovács György ORTT-elnök felvetésére reagált, aki szerint szükséges a közszolgálati média normatív állami támogatásának bevezetése. Kovács azt hangsúlyozta: Európában nem beszélnek a közszolgálatiságról, hanem támogatják azt. Kovács a médiatörvény átgondolását is szorgalmazta, mert szerinte az 1996-ban hatályba lépett jogszabály még nem számolt például az internet vagy a digitális televízió térhódításával. Hangsúlyozta, a médiatörvényt csak az ellenzékkel együtt lehet módosítani.
Draskovics szerint az adófizetőket sem kérdezi meg senki, hogy akarnak-e több adót fizetni. Kijelentette: a további kiadások növelése csak a bevételek emelkedésével lehetséges. A miniszter előadásában bírálta a sajtót, mert szerinte nem mutatja be megfelelően a kormányzati döntések nyerteseit.
Egy új gyártóbázis mihamarabbi építését javasolta a Magyar Televízió számára Rudi Zoltán, a köztévé elnöke. Szerinte a jelenlegi szerkezetben semmiképpen nem tud olcsóbban működni az MTV.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.