Napirenden marad a gyűlöletbeszéd

2004. 05. 26. 19:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MSZP-frakció felkéri Szili Katalint, az Országgyűlés elnökét, hogy aktívan kapcsolódjon be a gyűlöletbeszéd és az uszítás elleni küzdelembe, és hívja össze az ősszel esedékes négypárti megbeszéléseket a szükséges jogi háttér megteremtéséhez – mondta el tegnap Juhász Gábor. A frakcióvezető-helyettes azzal kapcsolatban, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette a vonatkozó törvényt, közölte: felkérik Mádl Ferenc köztársasági elnököt, hogy ítélje el az uszítókat, gyűlölködőket, és ismert alkotmányjogászként kapcsolódjon be a gyűlölet legyőzéséhez szükséges jogi háttér megteremtéséhez alkotmánymódosítással vagy anélkül.
Répássy Róbert, a Fidesz jogi kabinetjének vezetője hangsúlyozta: ha valakit alkotmánysértésen kapnak, akkor nem azon kell gondolkodnia, hogy miként változtathatná meg az alaptörvényt, hanem be kell tartania a jogszabályokat. – Elképesztő az MSZP hozzáállása a döntéshez, mivel az Alkotmánybíróság (Ab) egyhangú határozatban utasította el a „gyűlöletbeszéd” szankcionálását. Kiemelte: az Ab egy évtizede következetesen foglal állást, amikor a szabad véleménynyilvánítás és az emberi méltóság alkotmányos alapjoga kerül szembe egymással. Alkotmányos alapelveken nem szokás változtatni egy jogállamban – fűzte hozzá. Szerinte nemzetközi szerződéseket is sértene, ha módosítanánk az alkotmányt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.