Népszavazást kezdeményez az MDF az Irakban állomásozó magyar csapatok kivonása ügyében, amennyiben a magyar kormány és az Országgyűlés június 30-ig nem hívja haza a kontingenst – jelentette be Gémesi György. Szerinte az iraki történések „véres háború képét mutatják”. A párt szerint olyan akciók folynak Irakban, amelyek „meggyalázzák a lakosságot, és ehhez nekünk semmi közünk”.
Gémesi úgy véli: az MDF véleményét erősíti, hogy „Spanyolország kivonja csapatait, Honduras, Dominika és Lengyelország is ugyanebben gondolkodik”.
– Az MDF-nek jogában áll népszavazást kezdeményezni, bár nem mindegy, hogy ügydöntő vagy véleménynyilvánító voksolásról van szó – közölte Keleti György (MSZP). Hozzátette: a parlament december 31-ig adott mandátumot, így indokolt, hogy az iraki hatalomátadás után katonáink legálisan tartózkodjanak Irakban ebben az évben. A jelek szerint az MDF kampányának része lett ez a kérdés – jegyezte meg a képviselő.
A magyar kontingens iraki szerepvállalása jóval komolyabb ügy annál, mint hogy „bármely kis párt kampányjátékszernek használhatná fel” – fogalmazott Kövér László (Fidesz). Hozzátette: ez nem csupán ezt a konkrét ügyet értékeli le, hanem a népszavazás intézményét is komolytalanná teszi.
Mécs Imre (SZDSZ) „egytémájú pártnak” nevezte az MDF-et. Nevetségesnek tartja, hogy minden héten felvetik a hazarendelés ügyét, amikor az egyik legkisebb létszámú kontingenssel vagyunk jelen Irakban. – Nemcsak kampányízű ez a magatartás, de helytelen és káros is, mert ezzel „felizgatják a kötelességüket teljesítő katonákat” – jelentette ki.

Érettségi 2025: itt vannak a magyar nyelv és irodalom érettségi hivatalos megoldásai