Tonnányi betontömbök, üveg- és fémeső szakadt tegnap reggel hét óra körül a párizsi Charles de Gaulle repülőtér egyik átjárófolyosóján tartózkodókra, és az épület mellett álló szolgálati autókra – jelentette a francia AFP hírügynökség. A katasztrófa tanúi arról számoltak be, hogy röviddel az építmény beomlása előtt recsegő hangot hallottak, majd mindent vastag porfelhő borított el. Emiatt csak késve kezdhették el a sérültek mentését a helyszínre érkező biztonságiak és tűzoltók, aki keresőkutyákkal kutatták át a fölhalmozódott törmeléket. Végül hat halálos áldozatra találtak, akik között három rendőr is volt. Ezen a teminálon abban az időben épp az Air France Prágába induló járatának, valamint az amerikai Newarkból és a dél-afrikai Johannesburgból érkező gép utasai tartózkodtak.
Nem sokkal a katasztrófa után Gilles de Robien francia közlekedési és Dominique de Villepin belügyminiszter is a helyszínre érkezett. A repülőtéren tartott sajtótájékoztatón egyebek közt elmondták: bár a szerencsétlenség oka egyelőre ismeretlen, szinte kizárt, hogy terroristáknak közük lenne hozzá. Jacques Chirac köztársasági elnök azonnali vizsgálatot kért, és megígérte, hogy rövidesen felderítik, ki felelős a katasztrófáért.
A repülőtér 750 millió eurós költségvetéssel épült 2E termináljának 450 méter hosszú átjáróját tavaly júniusban adták át, miután a megnyitást kétszer is el kellett halasztani a biztonsági szakértők és a szakszervezetek tiltakozása miatt.

Erre mindenkinek figyelnie kell! Vörös riasztást adott ki a Gmail