A japán kormány által közölt adat szerint 1,5 százalékkal nőtt a gazdaság az idei első negyedévben a tavalyi utolsó negyedévhez képest, az előzetesen megadott 1,4 százalék helyett. Éves szinten 6,1 százalékkal nőtt a világ második számú gazdasága, az előzetesen közölt 5,6 százalék helyett. A londoni és a frankfurti parketteken enyhe gyengülési trend alakult ki, tovább tetézte a befektetők bizonytalanságát az amerikai indikátorok negatív irányú nyitása. Londonban az elemzők azt nyilatkozták, hogy a nyersolaj árának csökkenése jótékonyan hat a világgazdasági állapotokra, viszont a tőzsdén forgó olajipari cégek profitjára nem, azok árfolyamait csökkenti. A magyar piac zárásakor a DAX 0,24 százalékkal, az FTSE 0,27 százalékkal állt előző szintje alatt.
Lefelé mozogtak nyitás után az amerikai tőkepiaci árfolyamok is, a Wall Street nem díjazta az áprilisi nagykereskedelmi forgalmi és raktárkészleti adatokat. Áprilisban 0,8 százalékkal nőtt a nagykereskedelmi forgalom az USA-ban. A raktárkészletek 0,1 százalékkal csökkentek. Elemzők a forgalomra 0,5 százalékos emelkedést vártak, a márciusi előzetes 0,6 százalékos erősödés után.
Pesten nyitás után 46 pontot emelkedett a BUX, az „öröm” nem tartott sokáig: még a déli harangszó előtt a tőzsdemutató beesett, majd újból drágult. A hektikus kereskedés végül 23 pontos mínusszal zárult. A forgalom továbbra is a nyári uborkaszezonnak megfelelő 6,8 milliárd forintos határt súrolta. A kiskapitalizációjú papírokat jegyző BUMIX-indikátor 5,06 pontos emelkedést jelzett a nap végén. A BUMIX növekedését jól prezentálta a Graphisoft, az Egis és a Synergon árának növekedése. A vezető részvények közül a Richter 500 forinttal erősödött, míg a többi blue chip értéke gyengült. A Matáv ára nem változott, az OTP 77 forinttal, a Mol kurzusa 20 forinttal gyengült. Elemzők rámutattak arra, a nemzetközi piacokon uralkodó iránytalanság ráragadt a pesti parkettre is.
A devizapiacon 252,30/40 forinton jegyezték az eurót, mintegy egy forinttal erősebben a keddi, 251,20/40 forintos árfolyamnál. A forint 10,63 százalékon állt az ingadozási sáv erős oldalán, 37 bázisponttal gyengébben, mint kedden délután. A piacon viszonylag nagy forgalmú kereskedésről számoltak be az üzletkötők. Londoni bankházak többször vásároltak a nap folyamán nagy összegű eurót, ezért kora délután 252,70 forintig ment fel az uniós valuta kurzusa a nyitáskori 251,50/80 forintos árfolyamról.
Újabb fejlemények a budapesti autós üldözés gyanúsítottjáról