Általános csökkenés jelentkezett tegnap a tőkepiacokon, a magyar parketten a reggeli emelkedést követve a BUX gyengült, így végül 46,65 ponttal tegnapi értéke alatt zárt. Tokióban reggel a japán piac mutatója, a Nikkei emelkedést jelzett, tette ezt annak ellenére, hogy a befektetők a technológiai részvények eredményeit illetően pesszimisták. A Nikkei 225 index fél százalékot emelkedve zárt, a nap nyertese a Toyota lett félszázalékos drágulásával, de hasonló felfutást mutatott a Nissan és a Honda kurzusa is. Elemzők szerint az optimizmus oka, hogy az Európai Autógyártók Szövetségének első féléves hivatalos eladási adatai jobbak lettek a vártnál.
Az európai piacok viszont nem követték a tokiói felfutást, a befektetők nem értékelték azt a hírt, hogy a Marks & Spencer kiskereskedelmi lánc vezetése visszaverte azt a 9,1 milliárd fontos ajánlatot, amit Philip Green tett a cégre. A felvásárlás meghiúsulása miatt a brit társaság részvényei hat százalékot meghaladó mértékben zuhantak. Kora délután a londoni FTSE kurzusa 0,41 százalékkal állt előző szintje alatt, míg a német DAX 30 mutató kereken egy százalékot gyengült. New Yorkban a nyitás után közzétett adatok a júniusi, 0,3 százalékkal csökkenő ipari termelési kapacitások kihasználtságára, nem okoztak túl nagy rémületet, az index 77,2 százalékra esett, míg az elemzők júniusra 0,1 százalékos növekedést vártak a májusi 1,1 százalékos és az áprilisi 0,8 százalékos erősödés után.
Pesten a nyitást követő emelkedéstől eltekintve szinte a nap végéig gyengült a BUX értéke. Bár kora délután emelkedési próbálkozás történt, de az indexnek nem sikerült korrigálnia, így 11 531,82 ponton zárt. A gyengülésben a kis kapitalizációjú Bumix nem vett részt.
A blue chipek sorából egyedül a Matáv és a Mol drágult, az olajipari papírok 25 forintot, a távközlési részvények három forintot emelkedtek. Az OTP 60 forinttal, a Richter 150 forinttal lett olcsóbb. A nap nyertese az Egis egyszázalékos drágulásával. Az Oroszországban a Jukosz egyes részvényesei ellen folyó bírósági eljárás nem lesz kihatással a vállalat termelésére és exportszállításaira, biztosította levélben Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Kovács László külügyminisztert. Szergej Lavrov Kovácsnak írt, a napokban érkezett válaszában azt írja: „az orosz hatóságok nem tűzték ki célul, hogy bármi módon akadályozzák a Jukosz termelésének és exportjának normális mederben folyását. Ilyen irányú fejlemények senkinek nem állnak érdekében”. Mosonyi György, a Mol Rt. vezérigazgatója a múlt héten a Jukosz-üggyel kapcsolatban közölte az MTI-vel, hogy az olajszállítások a szerződések szerint zajlanak, és nincs ok az aggodalomra.
Kétéves kislányával tűnt el egy nő Budapesten