Továbbra sem sikerül a tőzsdei mutatóknak emelkedéssel zárniuk, ez a trend érvényes a BUX-ra is, amely a hét utolsó kereskedési napján csupán 3,29 pontos növekedést tudott magából kicsikarni. A tokiói börze indikátora a pozitív tartományban tartotta magát, a technológiai szegmens negatív hatása némileg gyengült, így a Nikkei 225 index 0,24 százalékot emelkedve zárt. A csütörtöki járműipari boom után tegnap Japánban elkezdték vásárolni a high-tech papírokat is.
Európában a tokiói megnyugvás ellenére nem voltak túl bizakodók a spekulánsok. Kora délután a távközlési papírok eladási hangulata az FTSE 100 index árfolyamát átlendítette az előző záróértéket jelző határvonalon. A londoni börze indikátora 0,12 százalékot gyengülve zárta a kereskedést.
Kedvező adattal rukkolt elő a michigani egyetem júliusi hóközi fogyasztói bizalmat jelző indikátora is, amely 96 ponton állt. A szakértők is emelkedni várták az indexet a júniusi véglegeshez képest: a Dow Jones Newswires–CNBC által megkérdezett 17 elemző véleményének az átlaga 96,3 pontot valószínűsített a júniusi 95,6 pontos véglegesről.
A Deák Ferenc utcában nyugodt kereskedés zajlott, a nyitás utáni felfutást követve a BUX két lépcsőben gyengült, majd végül 3,29 pontos emelkedéssel zárt. A forgalom nem érte el a hétmilliárd forintos határt, amelyből a legnagyobb részt – 2,5 milliárd forintot – az OTP-papírokra kötötték. A banki részvények 13 forinttal gyarapodtak; hasonlóan drágult a Mol és a Matáv kurzusa is.
A nap nyertese az Antenna Hungária lett hetvenforintos drágulásával, de jól szerepelt a 205 forinttal erősödő Brau Union is.
A bankközi devizapiacon tegnap délután 249,70/90 forinton jegyezték az eurót, mintegy 50 fillérrel gyengébben a 250,25/50 forintos csütörtöki árfolyamnál. A forint 11,53 százalékon állt az intervenciós sáv erős oldalán, 20 bázisponttal erősebben a csütörtöki helyzeténél. A kereskedők viszonylag jelentős forgalomról számoltak be, amit a 249,70 és 250,95 forint közötti széles sávban ingadozó árfolyamok is gerjesztettek. A forint erősödését a piacon a közép-európai valuták, különösen a zloty erősödésével magyarázzák. A dollár is széles határok között ingadozott: a délelőtti 203,20 forintos csúcsról 200,80 forintig gyengült az amerikai valuta a vártnál nagyobb júniusi inflációs adat délutáni közzététele után. A piac végén 201,10/30 forinton jegyezték a dollárt, több mint egy forinttal olcsóbban a 202,50/60 forintos csütörtöki kurzusnál. A forint erősödése ellenére a piacon úgy vélik, hogy a jegybank monetáris tanácsa a hétfői soros ülésén nem csökkent kamatot, még legalább egyhavi inflációs és államháztartási adatot megvár a kamatvágás előtt.
Ma van vízkereszt, ezt kell tudni a karácsonyfabontásról