Tokióban gyengülést, míg az európai tőzsdéken erőteljes drágulást jeleztek tegnap a tőkepiaci indikátorok. A kedvező vállalati hírek hatására Londonban és Frankfurtban általános optimizmus uralkodott, míg a japán tőzsdén a technológiai részvények gyengülése, illetve ezen cégek negatív profitjóslatai miatt csökkent a Nikkei 225 kurzusa 87,53 pontot. A részvénypiac első szekcióját átfogó TOPIX-mutató 0,6 százalékkal, 1121,98 pontra esett vissza. Elemzők elmondták, hogy a spekulánsok nem akartak élénken reagálni a Nissan és a Matsushita Electric eredményeire, pedig azok a vártaknál jobbak lettek.
A Matsushita Electronic Industrial közölte, hogy elsősorban a lapos képernyős plazmatévék és a DVD-k iránti igények drasztikus növekedése jóvoltából 12-szeresére növelte profitját az üzleti év első negyedében. A Panasonic termékek gyártója adózás utáni eredményét 32,8 milliárd jenre emelte az április–június közötti időszakban, 2,7 milliárd jennel növelte a múlt év azonos időszakához képest.
A Nikkei mellett tegnap a hongkongi Hang Seng, a szöuli STI és a thaiföldi SET is gyengült, míg a Shanghai Composite 1,33 százalékos növekedéssel zárta a kereskedést. Az ázsiai piacokon jelentkező pesszimizmus ellenére Európában igen kedvező befektetői hangulat uralkodott. A spekulánsok a vállalati hírekre összpontosítottak és elkezdték vásárolni a részvényeket. A nap egyik meghatározó gyengülő árfolyamú részvénye a Shell lett, mivel adózott eredménye 3,768 milliárd dollár volt, 16 százalékkal több az egy évvel korábbinál, de közel 300 millió dollárral kevesebb, mint amit az elemzők vártak. A cég közlése szerint a kitermelés kisebb volt a korábbinál, s tovább fog csökkenni.
Pesten a BUX kurzusára a Richter eredményei hatottak a legjobban. A gyógyszergyártó cég második negyedéves gazdálkodási adatai nem okoztak csalódást, így a Richter ára átlépte a 20 ezer forintos szintet és 660 forintos emelkedéssel zárt. A BUX nyitás után11 660 forintra emelkedett, majd egy kisebb gyengülés után 11 600– 11 620 pont között ingadozott. A magyar tőzsdemutató végül 11 596,25 ponton, 74 pontot emelkedve zárt.
A vezető részvények közül egyedül a Matáv ára gyengült, a távközlési papírok értéke nyolc forintot csökkent. A Mol 90 forinttal, az OTP egy forinttal drágult. A Richter emelkedésének hatására az Egis kurzusa 130 forintot javult. A kiskapitalizációjú papírok sorából az Antenna Hungária ára 15 forinttal, a BorsodChem 41 forinttal gyengült, az FHB ára nem változott.
Tíz napja maradt egy lottónyertesnek, hogy jelentkezzen a 300 millió forintos nyereményéért