Emelkedő trend alakult ki a tőzsdéken tegnap, viszont a magyar piac ezúttal sem követte az amerikai és európai irányokat. Tokióban reggel 128,01 ponttal esett vissza a Nikkei 225 index értéke a vállalati eredményvárakozások miatt. A befektetők nem díjazták a NEC csipgyártó emelkedő eredményeit sem. A NEC közölte, hogy 8,67 milliárd jen adózott eredményt produkált üzleti éve júniussal zárult első negyedéről, az egy évvel korábbi 6,04 milliárd jen helyett.
Európában kevésbé voltak borúlátók a spekulánsok, mint Ázsiában. Az optimizmust és a tőkepiaci emelkedéseket nem húzta vissza a France Télécom és a GlaxoSmith- Kline (GSK) csökkenő adózott eredménye. Az üzemi eredmény 5,3 milliárd euróra nőtt a tavalyi első félévi 4,6 milliárdról. A France Télécom áprilisban 11,447 milliárd eurós bevételt jelentett az első negyedévről, 0,6 százalékkal többet a tavalyi első negyedévi 11,376 milliárdnál. Árfolyamváltozások nélkül a forgalom 4,8 százalékkal nőtt volna. A brit gyógyszergyártó cég a GlaxoSmithKline egy részvényre jutó nyeresége 16 százalékkal csökkent az idei év második negyedében a generikus gyógyszerek támasztotta verseny éleződése és a dollár gyengülése miatt. Az emelkedéshez hozzájárult a BAT 65 százalékkal megugró adózott első féléves eredménye. A közölt adatok igen jók lettek, de elmaradtak a várakozásoktól. A brit cég adó előtti eredménye 25 százalékkal 942 millió fontra nőtt a tavalyi első fél év 755 millió fontjáról.
Tőzsdezáráskor a DAX kurzusa 1,49, a londoni FTSE értéke 0,63 százalékkal emelkedett. A brit piacon a legnagyobb húzóerőt az Aviva biztosító, a Vodafone és a Baraclays indukálta, míg Frankfurtban a Münchener Rüeck, az Allianz és a Metro AG részvényei drágultak a legjobban. Az amerikai piacok erősödő nyitása csak növelte a befektetők optimizmusát, de a magyar tőzsde tegnap sem követte a piaci trendeket. Pesten a BUX kurzusa 5,21 pontot emelkedve zárt, a tőzsdei mutató délelőtt
11 654 pontig erősödött, de délután egy erőteljes csökkenő irány alakult ki, ami a BUX értékét 11 543 pontig gyengítette. A forgalom nem érte el a 3,2 milliárd forintos szintet, az elemzők azt nyilatkozták, hogy a piac kivár. A kisforgalmú részvényeket viszont elkezdték piacra dobni, ezzel is felkészülve a gyorsjelentések meglepetéseire. A nap nyertese az újabb spekuláció tárgyává váló kárpótlási jegy lett. A blue chipek közül a Richter és az OTP ára gyengült, a Mol és a Matáv árfolyama drágult. A kárpótlási jegyhez hasonló spekuláció miatt drágult az Antenna Hungária ára is.
A bankközi devizapiacon 247,90/248,10 forinton jegyezték az eurót, egy forinttal lejjebb a 248,90/249,10 forintos hétfői zárókurzusnál. A forint 12,17 százalékon állt az intervenciós sáv erős oldalán, 36 bázisponttal erősebben a hétfői helyzeténél.
Jön Trump, Brüsszel pedig egyre idegesebben követeli Magyar Pétertől az eredményeket