Londonban az Abbey National felvásárlási híre okozott pesszimizmust. Elemzők kevesellték a 8,9 milliárd fontos vételi ajánlatot, így az Abbey árfolyama 23,75 pennyre zuhant. Hasonlóan lefelé mozgatta az FTSE kurzusát a Vodafone és a GlaxoSmithKline részvényeinek ára is. A Vodafone, a világ legnagyobb mobiltávközlési cége közölte, hogy az egy előfizetőre eső átlagos éves díjbevétel öt font sterlinggel, 314 fontra emelkedett Nagy-Britanniában, egy euróval, 362 euróra Olaszországban, de 2330 jennel, 78 365 jenre esett Japánban, míg egy euróval, 309 euróra emelkedett Európa legnagyobb nemzeti piacán, Németországban.
A New York-i emelkedő nyitások sem hoztak fordulatot az európai piacok számára, viszont a magyar tőzsdei indikátor némi támaszt találva a piacon 117,76 pontot növekedve, 11 602,43 ponton zárt. Napközben a BUX értéke meghaladta a 11 623 pontos határt, a forgalom viszont nem érte el a négymilliárd forintos szintet sem. Elemzők rámutattak, hogy a piac még mindig a nyári üzletmenetben él, a jelen lévő befektetők a tegnapi napon elindult gyorsjelentésszezonra próbáltak összpontosítani, így csupán a biztosan nyerő vezető részvényeket vásárolták. A nap nyertesei a tegnap jelentett Inter-Európa Bank (IEB) részvényei lettek, mivel kivezetési spekuláció indult el a papírokra. Az IEB szintén tegnap tartotta a közgyűlését is, ahol a részvényesek döntöttek, hogy a pénzintézet részvényeit november 8-ával dematerializált papírokká alakítják át. A dematerializáció során a részvények benyújtásának kezdő időpontja szeptember 1., záró időpontja november 5.
Az átalakítás napja november 8. Mivel az IEB részvényeinek alig fél százaléka van közkézen, a tőzsdei kivezetésről szóló elképzelés továbbra is napirenden van, az időpont még kérdéses – mondta a közgyűlést követő tájékoztatón Luigi Mastrapasqua.
A bank első félévi – magyar számviteli szabályok alapján számított – konszolidált adózott eredménye 1,346 milliárd forintra rúgott, ez 56 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
A vezérigazgató közlése szerint az IEB 2004-re a tavalyi 1,822 milliárd forintnál 10 százalékkal nagyobb nyereséget tervezett. A bank vezetése szerint jó esély van arra, hogy ha az első félévi folyamatok megismétlődnek, akkor a tervezettet 5–10 százalékkal meghaladó eredménnyel zárja az évet az IEB.
A vezető részvények sorából csupán a Matáv nem tudott drágulni, a Mol, OTP, Richter hármas kurzusa igen erős érdeklődés mellett erősödött. A három blue chip közül is kiemelendő a Richter, mely 870 forinttal értékelődött fel. Szakértők a kereskedést követve rámutattak, hogy újabb kárpótlásijegy-spekuláció indulhat el, mivel az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő közölte: a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. privatizációja során az ÁPV továbbra is 174,2 százalékos árfolyamon fogadja el a kárpótlási jegyeket.
Döntött a bíróság Magyar Péter pénzmosással gyanúsított munkatársa ügyében