Felfelé korrigálva zárt tegnap a tokiói értéktőzsde fő mutatója a hétfői háromhavi legrosszabb teljesítménye után (kedden nem volt kereskedés). A visszafogott, 0,2 százalékos, azaz 22,94 pontos növekedést leginkább a bankok és a szállítók generálták. A 225 válogatott részvény Nikkei-mutatója 10 872,33 ponton zárt. Az európai piacok hangulatát az sem rontotta, hogy a dollár ismét mélypontra zuhant, s a kereskedés kezdetén az indexek a pozitív tartományba kerültek. Az olajár, a dollár gyengülése, a vegyes amerikai makroadatok, illetve a vállalati jelentések hatása ellentétes érzelmeket váltott ki, s így az európai trendet meghatározó irányvonal sem tudott kialakulni. A technológiai papírokat az a hír vitte lejtőre, hogy a Credit Suisse First Boston befektetési bank az átlagtól elmaradó hozamszintűre értékelte le a világ legnagyobb lapkagyártója, az amerikai Intel részvényének a kilátásait. Az emelkedést az is fékezhette, hogy az elemzők egy része túlértékeltnek tartja a nyugat-európai részvényeket. Húzóerőnek bizonyult a légi ipari papírok esetében az Air France kedvező negyedéves eredménybeszámolója, főleg azért, mert a magas olajárak ellenére is fenntartotta éves terveit, amit a befektetők pozitívan értékeltek.
A londoni börze fő indikátorának lejtőre kerülésében jelentős szerepe volt a Vodafone, illetve a British Land részvényeinek. A Vodafone papírjai fél százalékot gyengültek, mivel a hírek szerint újabb versenytársat kap az Easy Group mobilpiacra lépésével, a British Land pedig 0,3 százalék körüli esést könyvelhetett el, miután 12 százalékos profitcsökkenésről számolt be. A tengerentúli részvénypiacok nyitásakor a londoni FTSE–100-as index 0,38, a párizsi CAC–30 pedig 0,1 százalékos gyengülést mutatott, ugyanakkor a frankfurti DAX–40 több mint fél százalékkal volt magasabban előző napi zárójánál. Az amerikai tőzsdék nyitása előtt került nyilvánosságra a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományának alakulása, illetve a múlt heti munkanélküliségi adat. A rendelésállomány a várt félszázalékos bővüléssel szemben 0,4 százalékos csökkenést szenvedett el, míg a munkanélküli-segélyért folyamodók száma 12 ezer fővel csökkent az egy héttel korábbihoz képest. A kereskedők hangulatát javíthatta az olajárcsökkenés, illetve jó jelnek számított, hogy a Goldman Sachs elemzője 215 dolláros célárfolyamot határozott meg a Google-papírokra. Nyitás után fél órával a Dow Jones 0,3, a Nasdaq 0,6, az S&P– 500 pedig 0,4 százalékos gyarapodást mutatott.
A kis papírok napja volt a tegnapi a Budapesti Értéktőzsdén, hiszen míg a Richter kivételével az összes blue chip gyengüléssel zárt, a kis kapitalizációjú részvények általában erősödni tudtak. Ezen belül is az Elmű papírjai csúcsot döntve, 51 milliós forgalomban 600 forintot erősödtek. A kezdeti gyarapodás után a kereskedés második felében a Mol is lejtőre került, s a tegnapi legnagyobb forgalmat generáló papír végül 0,66 százalékos veszteséggel zárt. Csökkent az OTP és a Matáv árfolyama is: előbbi 2,03, míg utóbbi fél százalékot vesztett értékéből. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 63,95 pontos nyitás után lejtőre került, s a napot 13,3 milliárdos forgalom mellett 0,78 százalékos gyengüléssel 14 100 ponton zárta.

Tankcsapda: íme a harmadik tag: „Ő az igazi”