Magyarország valószínűleg 2010 januárjától másfél évig lehet először résztvevője az Európai Unió soros elnökségét adó hármas csoportnak.
Az EU jelenlegi holland elnöksége a közelmúltban egyeztetett a tagállamok között a kérdésben, és az MTI értesülései szerint nem hivatalosan már megállapodás született a 2006 utáni sorrendről. A végső szót az EU-tagországok külügyminisztereiből álló, úgynevezett általános ügyek tanácsa mondja majd ki, várhatóan még idén. Ha az alapszerződést megerősítik a tagállamokban, már 2007-től életbe léphet az a rend, hogy egyszerre három ország és másfél évre tölti be az elnöki pozíciót. 2006 végén zárul be ugyanis a kör a korábbi 15 EU-tagország között a soros elnökségek terén.
Ha az előzetes megállapodás véglegesnek bizonyul, az új tagországok közül várhatóan először Szlovénia lesz az EU elnöke, 2007-től Németországgal és Portugáliával. Magyarország Belgiummal és Spanyolországgal 2010 elejétől 2011 június végéig lenne részese az elnöki trojkának, és annak vezetését az utolsó fél évben, tehát 2011 első felében töltené be.
A német, a spanyol és a cseh kormányfő a Le Monde-ban megjelent, az EU szociális dimenziójának törvénybe iktatását lehetőségként hangsúlyozó közös cikkében méltatta a ratifikálás előtt álló európai alkotmányt, kiemelve, hogy az alaptörvény életbelépése nyomán fejlődés köszönt a kontinensre.

Kiderült, ki lehetett az ukrán kémbotrányban érintett magas rangú magyar katonai vezető