A Toyota olyan eszközöket biztosít számunkra, amelyeket saját költségvetésünkből nehezen tudnánk beszerezni – mondta az iskola gyakorlati oktatásvezetője, Huszti Tibor az idén átadott csomagról. – Ezek hozzásegítik diákjainkat ahhoz, hogy ne csak elméletben ismerjék meg a legmodernebb autóipari technikákat, hanem a gyakorlatban is megtapasztalhassák működésüket.
A szakközépiskola idén két értékes oktatási eszközt kapott a cégtől: egy motorpróbapadot és egy ABS aktuátor metszetét. Huszti Tibor szerint mindez – a korábbi években átadott segédeszközökkel együtt – nagyban javítja diákjaik szaktudását, aminek köszönhetően végzős tanulóik könnyen helyezkednek el a szakműhelyekben.
A Fáy András szakközépiskola idén is megrendezte szakmai tanulmányi versenyét, amelynek döntőjében a diákok tanúbizonyságot tettek magas szintű felkészültségükről: több olyan feladatot is sikeresen oldottak meg, amelyek már a gyakorlott, jól képzett szerelők tudásanyagát igénylik.
Az, hogy a Toyota komolyan veszi az oktatás támogatását, természetesen nem kizárólag magyarországi jelenség. A Toyota műszaki oktatási program (T-Tep) ötven országban működik, a vállalat közel négyszáz iskolát segít. Az iskolákkal való szoros együttműködés során a Toyota nem titkolt szándéka, hogy márkaszervizeibe jól képzett szakembereket biztosítson, s a Fáy András szakközépiskolában végzett tanulók közül az elmúlt hat év során sokan helyezkedtek már el Toyota-szervizekben. A kooperáció tehát meghozta gyümölcsét; a szakközépiskola oktatási színvonalát a legjobbak közt tartják számon. Mindez azért rendkívül fontos, mert a Toyota köztudottan nagy hangsúlyt fektet a vevők elégedettségére, s ennek egyik alappillére a szakmailag jól megalapozott, pontos, gördülékeny szervizmunka.

Magyar szavak, amiket szinte senki sem ismer – Ön tudja mit jelentenek?