Rácz fenyegető jóslatai

A Fidesz az államfőhöz és az Országos Választási Bizottsághoz fordul, mert szerinte a kormány riogatja az embereket azzal, hogy vissza kell államosítani a patikákat, a műveseállomásokat és a háziorvosi praxisokat, ha az egészségügyi privatizáció leállítására szavaznak.

Hírösszefoglaló
2004. 11. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az emberek a népszavazáson arról mondanak véleményt, hogy milyen tulajdonú intézményben akarnak gyógyulni – vélekedett Rácz Jenő. Ha úgy döntenek, hogy kizárólag állami és önkormányzati tulajdonúban, akkor ennek a feltételeit meg kell teremteni – mondta az egészségügyi miniszter. A kormánynak tehát kezdeményezni kellene a más tulajdonosnál lévő szolgáltatások állami vagy önkormányzati kézbe, valamint dolgozóik közszolgálati jogviszonyba kerülését. Ha ez megtörténik, a kórházak rövid időn belül működésképtelenné válhatnak, mivel a háttérszolgáltatást végző alvállalkozók szerződéseit is meg kell majd szüntetni.
A Fidesz Mádl Ferenc köztársasági elnökhöz és az Országos Választási Bizottsághoz fordul, mert a kormány alkotmányellenesen riogatja az embereket – jelentette be Mikola István, a Fidesz egészségügyi egyeztető fórumának elnöke, volt szakminiszter. Ha a referendumon az igenek kerülnek többségbe, az nem azt jelenti, hogy a magánkézbe adott szolgáltatásokat meg kellene szüntetni vagy államosítani kellene – tette hozzá. A jogrendszer szerint nincs lehetőség államosításra – szögezte le.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke sem tart a visszaállamosítástól. Mint azt Éger István, MOK-elnök elmondta: ezt soha nem akarta senki, a népszavazás kiírói és támogatói sem. Úgy látja, a kormány alkotmányos elveket sért azzal, hogy véleményt nyilvánít a népszavazással kapcsolatban. Az Alkotmánybíróság szerint ugyanis csak a pártok és a kezdeményezők kampányolhatnak egy népszavazással kapcsolatban – közölte.
Cser Ágnes, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke azt mondta: a kormányprogram szerint több magántőkét kell bevonni az egészségügybe, és „teljesen egyértelműen át akarják játszani nemcsak az egészségbiztosítási alap éves működési költségfedezetét a globalizált nagytőkének, hanem a több generáció által felhalmozott értéket is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.