Tiltakozó reformátusok
Genf. Aggodalommal vettük a híreket a vajdasági reformátusok növekvő gondjairól – fogalmaz anyaországi és határon túli magyar püspökökhöz írt levelében a Református Világszövetség elnöke, Clifton Kirkpatrick és Setri Nyomi főtitkár. Jelezték továbbá, hogy levelet intéztek a szerb hatóságoknak, amelyben a kisebbségeket megillető emberi jogok tiszteletére szólítanak fel. A levél másolatát megküldték az ENSZ-nek, az amerikai kormánynak és az Európai Uniónak is. (MN)
Ausztrália nemet mond
Sydney. Ausztrália nem ír alá megnemtámadási szerződést délkelet-ázsiai szomszédaival – jelentette ki pénteken John Howard kormányfő. (MTI)
Gyurcsány spanyol úton
Madrid. Gyurcsány Ferenc spanyolországi hivatalos látogatásának második munkanapján az európai szocialista pártok vezető személyiségeivel találkozott. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy lezárult az a korszak, amikor Magyarország adókedvezményekkel, olcsó munkaerővel, a privatizáció kínálta lehetőségekkel igyekezett felkelteni a külföldi befektetők figyelmét. (MTI)
Új kormányfő Macedóniában
Szkopje. A kormányzó macedón szociáldemokraták Vlado
Buckovski védelmi minisztert választották meg pénteken pártjuk vezetőjévé, s ezzel a leköszönt Hari Kosztov miniszterelnök utódjává. A 42 éves politikus tegnap megkapta a kormányfői megbízatást is. (MTI)
Híresztelések Észak-Koreáról
Phenjan. Egyre terjednek azok a híresztelések, amelyek szerint egyelőre nem nyilvános változások következtek be az észak-koreai vezetésben. A múlt héten megalapozatlan hírek láttak napvilágot a New York-i, tokiói és szöuli pénzpiacokon arról, hogy Kim Dzsong Il észak-koreai vezetőt esetleg megölték, hatalmát megdöntötték. Konkrétabb jelentések érkeztek diplomatáktól és más illetékesektől, amelyek szerint eltüntették Kim hatalmas portréit a közterületekről, és kevesebben viselik ruhájukon
a Kim-jelvényt. (MTI)
Somogyi Németországban
Berlin. A Német–Magyar Fórum 14. éves ülésszakán vett részt a német fővárosban Somogyi Ferenc külügyminiszter. A magyar diplomácia Joschka Fischerrel folytatott tárgylásán támogatásáról biztosította Németországnak azt a törekvését, hogy bekerüljön az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjai közé, jelezve: az ideális megoldás az lenne, ha az Európai Unió lenne az állandó tag a BT-ben. (MTI)

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben